Zwycięzcy jak przed rokiem

od lewej, Piotrek Banaś, Bartek Kubacki i Bogusław Kania - przedstawiciel Gniazda (fot. Andrzej Banaś)
turniej towarzyski na zakończenie Ciżmy (fot. Andrzej Banaś)

Proszowice, 3-06-2015

W ostatnią niedzielę zakończono oficjalnie piątą edycję Proszowickich Turniejów Szachowych "Ciżma Stańczyka". Tak jak pisaliśmy nieoficjalnie dwa tygodnie temu, po ostatnim punktowanym turnieju, kategorię OPEN wygrał już po raz czwarty Bartłomiej Kubacki, a najlepszym juniorem po raz drugi został młodziutki Piotrek Banaś. GRATULUJEMY!

Na pożegnanie gracze zagrali siedmiorundowy turniej towarzyski, który wygrał Andrzej Solarz - drugi klasyfikacji generalnej Ciżmy. W przerwie którego zostały rozdane nagrody dla najlepszych sześciu graczy (u juniorów 5.) w poszczególnych klasyfikacjach. Każdy uczestnik ostatniego turnieju otrzymał od Stowarzyszenia "Gniazdo - Ziemia Proszowicka" (organizatora zawodów) dwie ostatnie publikacje, III i IV tom "Świadków historii Ziemi Proszowickiej" wydane przez tę organizację.

6. edycja Ciżmy ruszy w październiku 2015 roku, już teraz serdecznie na nią ZAPRASZAMY WSZYSTKICH!

Żeby zagrać w szach nie trzeba jednak czekać do października! 14 czerwca (w trakcie Dni Proszowic) o godzinie 10.00 zostanie rozegrany turniej o puchar Burmistrza GiM Proszowice. Można spróbować swoich sił.