Towarzyski turniej na zakończenie Ciżmy

Bartłomiej Kubacki zwycięzca 4. PTSz "Ciżma Stańczyka" (na zdjęciu po prawej), obok Bogusław Kania przedstawiciel "Gniazda ZP"
(fot. Grochot Ryszard)
Proszowice, 19-04-2014

W poprzednią niedzielę (11 maja) uczestnicy rozgrywek szachowych "Ciżma Stańczyka" i "Rzeczpospolita Partyzancka 1944" zakończyli 4. edycję "Ciżmy" towarzyskim turniejem. Każdy z zawodników rozegrał 10 partii. Zwycięzcą został Andrzej Solarz, który zdobył 10 pkt. na 11 możliwych, drugi był Marek Krzyk (9) a trzeci Bartek Kubacki (9) - zwycięzca klasyfikacji generalnej tych rozgrywek.

Najlepszym juniorem została Ala Grochot, która zdobywając 6 pkt. zajęła 6 miejsce. W przerwie pomiędzy 4 i 5 rundą zostały rozdane nagrody dla najlepszych zawodników 4. Proszowickich Turniejów Szachowych "Ciżma Stańczyka" (wyniki klasyfikacji można znaleźć na stronie projektu www.cizma.24ikp.pl lub w artykule "Bartek wygrał Ciżmę po raz trzeci!" TUTAJ).

najlepszy junior rozgrywek Piotrek Banaś
     Przypomnijmy, że turnieje te organizowane są przy wsparciu finansowym Gminy i Miasta Proszowice oraz innych sponsorów. Organizatorami rozgrywek są Stowarzyszenie "Gniazdo - Ziemia Proszowicka", Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach i KSz. "Stańczyk".

Do rozgrywek szachowych wrócimy po wakacyjnej przerwie, pierwsze turnieje 5. edycji "Ciżmy" zostaną rozegrane we wrześniu lub październiku br. W grudniu zostanie rozstrzygnięta klasyfikacja "Rzeczpospolitej Partyzanckiej 1944" i zostaną rozdane nagrody w kategorii OPEN i JUNIOR

Zapraszamy WSZYSTKICH do uczestnictwa w rozgrywkach!

zdjęcia 11-05-2014   publikacja: 19-04-2014