(22:25, 25:21, 21:25, 21:25)

Ekstrim Gorlice (fot. ikp)
(fot. ikp)
Proszowice, 11-02-2014

Zespół z Gorlic pewnie zmierza do zajęcia pierwszego miejsca w rozgrywkach II ligi. W meczu z Pogonią był drużyną lepszą Przegrana zespołu z Proszowic w pierwszym secie, 22:25, to w dużym stopniu efekt słabych zagrywek.

W drugim secie, szczególnie w pierwszej fazie, Pogoń grała bardzo dobrze. Przyjezdne dopiero od stanu 23:15 zaczęły stawiać skuteczny opór i przechodzić do kontrofensywy. Doprowadziły do 23:19, a później było 24:20, 24:21 i 25:21. Powróciła nadzieja na korzystny wynik meczu dla Pogoni.

kibice Pogoni (fot. ikp)
     W trzecim secie było 7:3, 9:9, 12:12, 16:13, 17:14, 17:17, 19:20, 20:20, 21:21 i niestety 21:25. Czwarty set mógł również zostać wygrany. Niestety, nasze nie wytrzymywały narzuconego wzajemnie wysokiego poziomu gry. Pogoń wprawdzie objęła prowadzenie 4:0, by później był remis i częstsze prowadzenie Ekstrimu. Pod koniec tego seta było 15:23, 17:23, 18;24 i 21:25. Zatem przegrana.

Mecz stał na wysokim poziomie, licznie przybyłym kibicom mecz podobał się. Zespoły najprawdopodobniej spotkają się jeszcze w walce o awans do I ligi. Obecnie w lepszej psychicznie sytuacji jest zespół z Gorlic.