Pogoń Proszowice - Developres MKS V LO Rzeszów 3:1 (13:25, 25:23, 29:27, 25:22)

Developres MKS V LO Rzeszów  (fot. ikp)
(fot. ikp)
Proszowice, 23-12-2013

Cztery sety i różne emocje. Pierwszy, mógł zachwiać wiarę w zwycięstwo Pogoni. Przyjezdne od stanu 4:4, przejęły prowadzenie. Kolejnie zdobywane punkty powiększały ich przewagę. Wynik 13:25, świadczy o ich zdecydowanej przewadze. Gospodynie były bezradne wobec skutecznych akcji podopiecznych trenera Zbigniewa Barszcza.

W drugim secie poziom gry obu zespołów, wyrównał się. Częstym wynikiem był remis, 3:3, 6:6, 7:7, 8:8, 9:9, 11:11, 13:13, 16:16, 20:20, 22:22, 23:23. W stanie równowagi i przewagi jednego lub drugiego zespołu, Pogoń przeprowadziła dwie udane akcje, w tym efektownie zdobytego 25-go punktu przez J.Szkodny.

W tym secie, podobnie jak w późniejszych, podziwiałem odporność psychiczną zawodniczek Pogoni.

Trzeci set był nie tylko grą na wysokim poziomie sportowym, ale również najbardziej zaciętym. Świadczy o tym wynik: 29:27. Zespół z Proszowic objął prowadzenie, 2:0, 6:3, 8:5, 9:5. Przy tym wyniku zespół z Rzeszowa przeprowadził kilka skutecznych akcji i doprowadził do remisu 10:10, 11:11, 12:12, Po chwilowym prowadzeniu Pogoni, przyjezdne doprowadziły do remisu 16:16 i objęły prowadzenie, 16:18, 17:19, 18:21, 19:22 i 20:24. W beznadziejnej zdawałoby się już sytuacji dla Pogoni, zawodniczki wykazały pełną koncentrację. Wyrównały do stanu 24:24 i do zdobycia ostatniego, zwycięskiego punktu, dostarczały wiele emocji. Było 24:25, 25:25, 25:26 i 27:27. W tym wzajemnym zdobywaniu punktów, zespół Pogoni przeprowadził dwie znakomite akcje. Zwycięski, 29-ty punkt zdobyty został efektownym blokiem J.Szkodny i J.Skowron.

(fot. ikp)
     W czwarty secie, do stanu 5:7, prowadził zespół z Rzeszowa. Na zagrywce stanęła J.Skowron. W ich wyniku koleżanki zdobyły sześć kolejnych punktów i zespół objął prowadzenie 11:7, a później, z przewagą 3-4-5 punktów, prowadziły do stanu 19:18.Niepokoił remis 19:19. Przy stanie 24:22 dla Pogoni, A.Woźniak, z zagrywki, zdobyła radosny, 25-ty punkt.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Przyjezdne, stanowiące bezpośrednie zaplecze, w minionym sezonie rywala Pogoni w walce o awans do I ligi, zajmują aktualnie II miejsce w I lidze. Szczególnie pasjonujący etap gry zaistniał w 3-cim secie, gdy prowadziły 20:24 i zespół Pogoni zdobył kolejno cztery punkty, by w sumie wygrać seta 29:27. Tego typu mecze stanowią o prawdzie, że mecz może wygrać drużyna. Tę podstawowy skład, A.Woźniak, K.Rydzyńska, J.Szkodny, E.Koperczak, M.Żyła, M.Bucka, J.Skowron i zaplecze, O.Kośmider, P.Leśniak, A.Płatek,i K.Noga, stanowił znakomicie współpracujący zespół.

Te trzy cenne są punkty, pozwoliły umocnić 3-cią pozycję w lidze. Po długiej przerwie, w dniu 11 I 2014 r., zespół serdecznie zaprasza na mecz z Bronowicami z Krakowa. Będzie to walka o 2-gie miejsce w lidze.