Paleo Pogoń Proszowice - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (29:27, 25:22, 25:21)

Tomasovia (fot. ikp)
 (fot. ikp)
Proszowice, 11-03-2013

Tomasovia jest najstarszym klubem siatki kobiet w II lidze. Został założony w 1923 roku. Tomaszów Lubelski, odległy od Proszowic ok.300 km, jest pięknym, 20-to tysięcznym miastem u bram Roztocza. Klub korzysta z bardzo dobrze zorganizowanego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Tomasovia", otoczonego lasem na obrzeżach miasta. Na obecnym etapie zespół zajmuję 6-tą pozycję w lidze a Proszowice 4-tą.

Rozegrany w Proszowicach 9 marca mecz, w pierwszych dwóch setach stał na wysokim poziomie. Piłka na skutek mocnych uderzeń gospodyń i bardzo dobrej obrony przyjezdnych, wielokrotnie szybowała w rejon stropu. Zawodniczki obu stron kilkakrotnie przyjmowały piłkę nogą i posyłały ją skutecznie do dalszej gry.

W pierwszym secie, od stanu 10:9, Proszowianki osiągnęły przewagę do 21:15. Wydawało się, że dokończenie seta będzie formalnością. Niestety, wydaje się, że u naszych nastąpiła lekka dekoncentracja. Tomaszowianki doprowadziły do stanu 24:24 a później była równowaga i przewaga: 24:25, 25:25, 26:25, 26:26, 27:26, 27:27, 28:27 i wreszcie, przy dużej uldze kibiców i zapewne zawodniczek z trenerem 29:27.

(fot. ikp)
 (fot. ikp)
     W drugim secie, od stanu 14:14,zawodniczki Paleo Pogoni zaczęły osiągać przewagę, by pod koniec, z udziałem zmienniczek, Oli Kośmider i Julki Skowron, wygrać partię 25:22.

W trzecim secie, było to zauważalne, zawodniczki z Proszowic, grały swobodnie, uzyskując stałą przewagę, chwilami wysoką. W drugiej części seta na boisku grały zmienniczki, Ola Pasternak, Mariola Bucka i Julka Skowron. Set ten wygrany został 25:21.

Na pozytywną uwagę zasługuje sędziowanie w tym meczu. Podjęli tylko jedną decyzję w stosunku do której można było mieć wątpliwości, ale tylko wątpliwości. Jakość sędziowania nieporównywalna z poprzednimi meczami.

Wygraną w tym meczu Paleo Pogoń Proszowice umocniła pozycję w lidze a swoim wiernym kibicom udowodniła, jeszcze raz, że nie przez przypadek zajmuje czołową pozycję w II lidze i będzie uczestniczyć w zmaganiach o awans do I ligi.

Zespół Dariusza Pomykalskiego wystąpił w składzie: Ela Koperczak, Kaja Rydzyńska, Jagoda Szkodny, Dorota Szymska, Agnieszka Woźniak, Małgosia Żyła - skład podstawowy, zmienniczki: Mariola Bucka, Ola Kośmider, Ola Pasternak, Julka Skowron.