Dziewiątkę wygrał Bartek

(fot. ikp)
Proszowice, 7-02-2013

W ostatnią niedzielę został rozegrany 9. turniej trzeciej edycji Proszowickich Turniejów Szachowych "Ciżma Stańczyka". Zawody wygrał Bartłomiej Kubacki (zwycięzca dwóch poprzednich edycji) zdobywają 6 pkt. na 7 możliwych.

Wyprzedził ona o jeden punkt odpowiednio: Zbigniewa Kozerskiego i Andrzeja Solarz (o kolejności zdecydowała punktacja dodatkowa - Zbyszek miał o jedną wygraną więcej).Czwarte miejsce zajął Stanisław Jelonkiewicz (zwycięzca poprzedniego turnieju - 4 pkt.), piąte Ryszard Grochot (3,5) a szóste Marek Kozerski (2,5).

Turniej "juniorski" wygrała (drugi raz z rzędu) Monika Grochot (8/9), która tym razem wyprzedziła swoją siostrę Alicję o 1 punkt i prowadzi w klasyfikacji generalnej w kategorii JUNIOR. Trzecie miejsce zajął Kacper Kozera (4,5), czwarte jego siostra Kinga (3) a piąty był Miłosz Grochot, który zdobył 2,5 pkt.

Więcej informacji o III Proszowickich Turniejach Szachowych "Ciżma Stańczyka" można przeczytać nowej oficjalnej stronie rozgrywek www.cizma.24ikp.pl.

Dziesiąty turniej Ciżmy zostanie rozegrany w niedzielę 17 lutego o godz. 10.00 - CKiW w Proszowicach.