W turnieju WOŚP zwycięża Amplus

Proszowice, 16-01-2013

Tegoroczna edycja turnieju halowego oldbojów z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stała na bardzo wysokim poziomie, m.in. za sprawą byłego reprezentanta Polski futsalu Roberta Dąbrowskiego i byłego zawodnika Cracovii Piotra Powroźnika, którzy reprezentowali barwy zwycięskiego Amplusa.

Mecze rozgrywane bez przerwy po 20 minut były momentami bardzo zacięte, dało się zauważyć wolę walki i chęć strzelenia jak najwięcej goli. Meczem turnieju można uznać pojedynek Amplusa ze Strażą Proszowice. Straż bardzo szybko objęła prowadzenie i cofnęła się do defensywy bronić wyniki, co wychodziło im bardzo dobrze lecz na 5 minut przed końcem spotkania rywale zdołali strzelić 3 bramki i mecz zakończył się 3-1.

Kolejny mecz warty odnotowania to Amplus - HIT, w którym z bardzo dobrej strony pokazał się bramkarz HIT-u Aleksander Jarno, broniąc swój zespół od pogromu. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla Amplusa, a późniejszym najlepszym bramkarzem turnieju został wcześniej wspomniany bohater spotkania Aleksander Jarno.

Koronę króla strzelców zgarnął nie kto inny jak Robert Dąbrowski z dorobkiem 7 bramek, aczkolwiek o tę nagrodę walka była niemal do ostatnich minut turnieju ponieważ przystępujący do ostatniego meczu Dąbrowski miał tyle samo bramek co Andrzej Knapik z PIK-u (6).