Pogoń w drodze do finału mistrzostw województwa

(fot. ikp)
Proszowice, 17-12-2012

W dniach 15-16 grudnia br. Hala sportowa Proszowic gościła ok. 130 dziewcząt i chłopców grających w siatkę w różnych klubach Małopolski. Celem tego spotkania (sprawdzianu) był nabór do kadry Małopolski. W imieniu MZPS koordynatorem tego przedsięwzięcia był Dariusz Pomykalski. Kadra dziewcząt wyłoniona zostanie spośród 76 dziewcząt, a chłopców, spośród 26.Aktualnie trenerem kadry małopolskiej chłopców jest Henryk Włodarczyk z Nowego Sącza, a dziewcząt, Dariusz Pomykalski.

Kadetki z Proszowic, Krzeszowic i Tarnowa, w kolejnej fazie rozgrywek, walczyły o awans do finału mistrzostw województwa. Ten etap wygrały siatkarki Maratonu Krzeszowice 3:0 z Tarnowem i 3:1 z Pogonią Paleo Proszowice. O ważnym, bo promującym do dalszego etapu rozgrywek miał zadecydować bezpośredni pojedynek dziewcząt z Tarnowa i Proszowic. Poziom sportowy obu zespołów jest podobny. Dziewczęta są żywe, pełne wdzięku i dużych umiejętnościach siatkarskich.

Pierwszego seta wygrały dziewczęta z Proszowic 25:12. Do stanu 10:8, 10:9, 11:9, wynik końcowy był sprawą niepewną. Przy stanie 15:12, kontuzji uległa Patrycja Leśniak. Drugi set grany był przez oba zespoły z ogromnym zaangażowaniem. Charakteryzowały go mocne uderzenia i znakomite obrony. Było punkt za punkt oraz przewaga jednego zespołu nad drugim i odwrotnie. W końcówce nasze osiągnęły przewagę, by wygrać 25:20.

Trzeci set charakteryzował się również ogromnym zaangażowaniem dziewcząt. Częściej przewagę osiągały tarnowianki, ostatecznie wygrały 25:22. Czwarty set był wyrównany do 10-go punktu. Od stanu 11:8, nasze osiągały coraz większą przewagę i wygrały 25:15.

Końcowy wynik 3:1 i poszczególnych setów, pozornie świadczą o wyraźnej przewadze blondynek (Pogoń) nad szatynkami (Tarnowianki). Walka była zacięta .Nasze wygrały jako zespół wyrównany i ambitny. Umocniły swoją pozycję w drodze do walki w finale mistrzostw województwa małopolskiego. Skład zespołu stanowią dziewczęta z Nowego Brzeska - 4, Proszowic - 4,Klimontowa-1 oraz z Krakowa - 1.

W niedzielnym turnieju w kadrze Dariusza Pomykalskiego grały: Ola Kośmider, Patrycja Leśniak, Wiktoria Miechońska, Klaudia Noga, Maja Pasternak, Ola Pasternak, Julia Skowron, Natalia Świętek, Elwira Zimny.