Grębałowianka Kraków - Proszowianka Proszowice 1:2 (0:0)
wywiad z trenerem Proszowianki Andrzejem Kucharczykiem

(fot. ikp)
19-03-2012

W meczu 17 kolejki V ligi Proszowianka pokonała na wyjeździe Grębałowiankę 2-1, bramki dla gości strzelili Adam Przeniosło i Olaf Gorzkowski. Dla Proszowianki było to drugie zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej.

Goście występowali w nieco okrojonym składzie, gdyż z powodów zdrowotnych nie mógł wystąpić Łukasz Szaporów, a skutki kontuzji ciągle odczuwa Paweł Sowa. Proszowianie jednak umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, a także przeprowadzali groźne kontrataki. Jeden z nich mógł zakończyć się golem niestety z 15 metrów nieznacznie pomylił się Mateusz Stopiński. Później groźnie uderzali także Maciej i Adam Przeniosło lecz ich strzały z powodzeniem bronił Robert Niedźwiedź.

Pierwszą bramką zdobyła jednak Grębałowianka, w 50 minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości piłkę do siatki wpakował Krawczyk. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, gdyż już 5 minut później z kontrą wyszła Proszowianka, a Maciej Przeniosło zagrał piłkę do wychodzącego sam na sam Adama Przeniosło, który pewnie pokonał bramkarza. W końcówce mecz się wyrównał i obie drużyny stwarzały sobie sytuacje dostrzelenia bramki. Więcej szans miała jednak Proszowianka, która swoją dobra grę udokumentowała w 76 minucie kiedy to bardzo ładnym zagraniem do Olafa Gorzkowskiego popisał się Patryk Kowalski, a ten ustalił wynik spotkania na 2-1.

W samej końcówce spotkania, wynik meczu mógł podnieść jeszcze Patryk Kowalski i Maciej Przeniosło lecz na drodze stał bramkarz gospodarzy, który umiejętnie zatrzymał napastników.

Po tym meczu Proszowianka awansowała o jedną lokatę na 4 miejsce i traci do lidera już tylko 6 punktów. Kolejny mecz Proszowianie rozegrają 25 marca o 16:00 na własnym stadionie, a przeciwnikiem będzie zajmująca 11 miejsce Akademia Piłkarska Zabierzów.

PROSZOWIANKA: Zawartka - Wrona, Jelonkiewicz, Gorzkowski, Krawiec - Przeniosło T., Przeniosło A., Perlik, Stopiński (65`Grzegorczyk) - Przeniosło M. - Kowalski (85`Bucki).

Bramki: 1:0 Krawczyk 50', 1:1 A. Przeniosło 55', 1:2 Gorzkowski 74'.