Halowy Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych

Proszowice, 16-02-2012

W środę (15.02.2012) na hali obiektu sportowo-rehabilitacyjnego gminy Proszowice odbył się Halowy Turniej SM o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice, w którym pierwsze miejsce zajęła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 3 drużyny. W pierwszej grupie znaleźli się: Karpacki Oddział Straży Granicznej Kraków-Balice, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach i Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie. Drugą grupę utworzyli: Komisariat Policji w Słomnikach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i Komenda Powiatowa Policji w Proszowicach.

Pierwszą grupę zwyciężyli zawodnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, drugie miejsce zajęła drużyna Karpacki Oddział Straży Granicznej, a ostatnie miejsce przypadło Komendzie Powiatowej PSP.

W drugiej grupie zwyciężyła Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, drugie miejsce zajął Komisariat Policji w Słomnikach, a ostatnie miejsce przypadło Komendzie Powiatowej Policji w Proszowicach.

Zwycięzcami półfinałów zostali zawodnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pokonując kolegów ze Słomnik i Karpacki Oddział Straży Granicznej pokonując po rzutach karnych Komendę Miejską PSP w Krakowie.

W meczu o 5 miejsce spotkały się drużyny z Proszowic - Komenda Powiatowa PSP i Komenda Powiatowa Policji - w którym lepsi okazali się Nasi Strażacy wygrywając 5:1.

Mecz o 3 miejsce stał na bardzo wysokim poziomie, a piłkarze co chwile zaskakiwali kibiców niesamowitymi akcjami i dryblingami. Zwycięstwo odniosła drużyna Komendy Miejskiej PSP w Krakowie pokonując Komisariat Policji w Słomnikach 10:3.

W finale, dwie najlepsze drużyny - Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie i KOSG, pokazały "ducha walki", bardzo ładny futbol i bardzo ładne bramki. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 i zwycięzcami zostali zawodnicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany przez kapitanów drużyn Tomasz Przeniosło, najlepszym bramkarzem Zbigniew Dulba, a królem strzelców z ilością 12 bramek został Michał Szewczyk.

Po turnieju drużynom zostały wręczone puchary i dyplomy, a indywidualnym zwycięzcom zostały wręczone statuetki.