Zbigniew Kozerski Mistrzem Gminy Proszowice

Zbyszek Kozerski w zwycięskiej partii z Haliną Samborek (fot. Arkadiusz Fularski)
Proszowice, 20-06-2011

W sobotnim turnieju Otwartych Mistrzostw Gminy Proszowice w Szachach Szybkich o Puchar Burmistrza GiM Proszowice wystartowało 16 zawodników i zawodniczek. W kategorii OPEN z kompletem zwycięstw tryumfował Zbigniew Kozerski z Proszowic, kategorię JUNIOR również pokonując wszystkich rywali wygrała Alicja Grochot z Krakowa.

Pozostałe miejsca w kategorii OPEN zajęli: Bartłomiej Kubacki 5 pkt. (na 7 możliwych), Ryszard Grochot (5), Andrzej Solarz (5), o kolejności zadecydowała punktacja pomocnicza, Stanisław Jelonkiewicz (4), Zdzisław Sadowski (3), po 2 punkty zdobyli: Halina Samborek, Jacek Kozerski, Andrzej Żurek.

W kategorii JUNIOR: 2 miejsce zdobyli Adrian Łuczywo i Filip Pluta (5/7), 4 miejsce Liliana Pluta (4), piąte Tobiasz Pluta (3), szóste Mateusz Warso (2,5), siódme Łukasz Gąsior (1,5).

najlepsza juniorka Alicja Grochot w treningowej grze z tatą (3 miejsce w kat. OPEN) (fot. Arkadiusz Fularski)
     Na szczęście otwarta formuła turnieju pozwoliła na rozegranie Mistrzostw w obydwu kategoriach, niestety "lokalni" juniorzy nie dopisali tylko jeden z uczestników był z naszej gminy pozostali to głównie mieszkańcy Dobranowic.

Rozgrywki zaczęły się z kilkuminutowym opóźnieniem, jednak zostały przeprowadzone sprawnie co pozwoliło zawodnikom uczestniczyć jeszcze w innych punktach Dni Ziemi Proszowickiej. Ciekawe partie, nieoczekiwane wyniki niektórych pozwalają uznać Mistrzostwa za udane. Nagrody wręczył osobiście burmistrz Proszowic Jan Makowski.

Zawody zorganizowało stowarzyszenie GNIAZDO - Ziemia Proszowicka oraz Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.