Przegrali u siebie ;[

(fot. ikp)
Proszowice, 7-06-2011

Proszowianka nie dała rady przyjezdnym z Sułkowic, ulegając Gościbii 3-0 na własnym stadionie. Początek spotkania był wyrównany, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, a walka w środku pola nie kreowała sytuacji bramkowych. Dopiero w 25 minucie po ciekawej i szybkiej akcji Otafina, który dograł w pole karne do kolegi, Gościbia objęła prowadzenie. Proszowianie próbowali strzelić bramkę wyrównującą, a najlepsze okazje do tego mieli Olaf Gorzkowski i Paweł Sowa.

Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom dużo emocji, natomiast w druga była już zupełnie inna. Zaraz na początku drugiej połowy goście podwyższyli prowadzenie po błędzie bramkarza Cypriana Baranowskiego, który niezdecydowanie wyszedł do piłki i został przelobowany. Następnie proszowianie zagrozili bramce przeciwnika, a sytuacje bramkową miał Paweł Sowa, który przestrzelił z 10 metrów. W kolejnych minutach meczu zaostrzyła się przeważała Gościbia, która kontrolowała przebieg meczu.

Tak jak po drugiej bramce można mieć mieszane uczucia, tak trzecią można oklaskiwać na stojąco. W końcówce meczu kapitalnym strzałem popisał się Biela, który z 25 metrów strzelił w samo okienko bramki Baranowskiego. Proszowianka była słabszym zespołem i wynik wydaje się być sprawiedliwy. Pozostaje mieć tylko nadzieje, że w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej.