Nadwiślanka - Raba Dobczyce 2-0 (1-0)

(fot. ikp)
Nowe Brzesko, 25-10-2010

Pewne zwycięstwo

Pewne zwycięstwo odnieśli wczoraj piłkarze Nadwiślanki. Tym cenniejsze, że nad rywalem sąsiadującym w tabeli. Niestety nie było to wielkie widowisko. Oba zespoły wystąpiły z różnych względów w osłabionych składach.

Do przerwy dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo. W 5 minucie powinno być 1-0 dla Nadwiślanki. Podążający sam na bramkę Raby Czekaj przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Raby Rumanem. Dziesięć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Hanusiaka najwyżej w polu karnym wyskoczył Hajdaś i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Goście mogli w tej części meczu wyrównać, ale w dogodnej sytuacji w polu karnym napastnik Raby tak długo zwlekał ze strzałem, że nadbiegający Andrzej Marek zdołał go zablokować. Dla Nadwiślanki z kolei mógł podwyższyć wynik Profic. Co nie udało się do przerwy udało się w pierwszej akcji drugiej połowy.

Po wymianie piłki z Sową Hajdaś zacentrował w pole karne zespołu z Dobczyc a nadbiegający Czekaj "szczupakiem" umieścił piłkę w bramce Rumana. Goście próbowali ratować wynik, ale ich wysiłki kończyły się z reguły na dobrze interweniujących obrońcach Nadwiślanki. Ich najdogodniejsza sytuacja wyglądała tak samo jak w pierwszej połowie. Tym razem zwlekającego z oddaniem strzału napastnika Raby zablokował Kwiecień.

Nadwiślanka powinna spotkanie wygrać wyżej, ale jej najlepszy strzelec Dariusz Profic nie miał dzisiaj dobrego dnia i z kilku dogodnych sytuacji nie wykorzystał żadnej. Bramkę zdobyć mógł także Michał Sowa, ale z kilku metrów trafił w boczną siatkę bramki gości. Cenne zwycięstwo Nadwiślanki, które umacnia jej pozycję w środku ligowej tabeli.

Bramki: 1-0 Hajdaś 15 min, 2-0 Czekaj 47 min.

Nadwiślanka: Kisiel - A. Marek, Kwiecień, K. Marek,Hajdaś - Czekaj (60' Krzyk), Hanusiak, Składanowski (69' P.Chojka), Sowa, Wojciechowski - Profic.

Żóte kartki: A. Marek - D. Piwowarczyk, Budzowski, Budyn, Gorzkowski, Flak.

Sędziował: Łukasz Mnich.