Odszedł po ciężkiej chorobie

(fot. zbiory ikp)

Zbigniew Jeleń zmarł w dniu 28 czerwca 2017 r. Był emerytowanym policjantem. Po przejściu w stan spoczynku, włączył się do pracy społecznej. Z jego inicjatywy, w wielu uroczystościach, na terenie miasta uczestniczyły grupy motocyklistów. Działał na rzecz proszowskiej piłki nożnej. Cieszył się sukcesami i regularnie uczestniczył w meczach piłki siatkowej Pogoni Proszowice.

Najpełniej zaznaczył swoją osobowość działając w Stowarzyszeniu "Gniazdo - Ziemia Proszowicka", ostatnio jako członek Zarządu Stowarzyszenia.

Aktywnie uczestniczył w rekonstrukcji bunkrów niemieckich, niemych świadków tragedii okupacji. Odegrał ważną rolę w upamiętnieniu Rzeczpospolitej Partyzanckiej, w tym szczególnie grobów partyzantów na naszym cmentarzu. Posiadał dużą wiedzę o wydarzeniach z okresu okupacji i początków PRL.

Publikował w Internetowym Kurierze Proszowskim. Szczególnie poruszały artykuły o porzuconym niemowlaku, przez uchodźców ze Śląska, na drodze z Ostrowa do Teresina w tragicznym Wrześniu 1939 roku oraz okolicznościach śmierci, w ostatnich godzinach okupacji niemieckiej Bogusława Kleszczyńskiego w Naramie.

Cieszył się szacunkiem i sympatią w gronie znajomych. Z charakterystyczną, siwą brodą, zawsze spokojny i konkretny, wnosił dobry klimat w organizacjach w których funkcjonował.

Pożegnamy śp. Zbigniewa na cmentarzu parafialnym w Proszowicach, w sobotę 1 lipca o godz. 11.00.

Żył bo chciałeś, umarł bo kazałeś, zbaw go bo możesz.


Stowarzyszenie GZP   

   Proszowice, 30-06-2017
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/info/zaduszki/20170630jelen_zbigniew/art.php