1% dla akcji "Szlachetna Paczka"

 (fot. Stowarzyszenie WIOSNA)

23-03-2020

Ma 74 lata. W sklepie, do którego szła przez godzinę, wyciąga otwartą dłoń z monetami. Wylicza: Chleb, woda, trzy znicze. W jej domu nie ma prądu, a znicze sprawdzają się lepiej niż świece. Nie gasną, kiedy przez zniszczone, drewniane ściany przedziera się wiatr. Chleb i woda, bo trudno o więcej, kiedy na przeżycie zostaje 11 zł.

     Ponad 2 miliony osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie. To historia tylko jednej z nich. Szlachetna Paczka od blisko 20 lat walczy z biedą, przywracając godność i dając nadzieję tym, którzy już dawno ją stracili. A do wielkiej zmiany brakuje zazwyczaj jednego, drobnego gestu. W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu m.in. podatników Szlachetna Paczka utworzyła aż 112 nowych rejonów pomocy w najdalszych zakątkach kraju.

Wciąż jednak istnieją takie miejsca, do których trzeba dotrzeć. Bez Ciebie się nie uda.
Twój 1% ma z[N]aczenie. Przekaż go najbardziej potrzebującym!

  1. Nie czekaj do kwietnia i już dziś rozlicz się z bezpłatnym programem e-pity 2019, dzięki któremu krok po kroku samodzielnie wypełnisz PIT wraz z deklaracją przekazania 1% podatku.
  2. Rozliczasz się w inny sposób? Aby przekazać 1% podatku na PACZKĘ, zadbaj o wpisanie do swojej deklaracji PIT nr KRS Stowarzyszenia WIOSNA - organizatora SZLACHETNEJ PACZKI: 00 00 05 09 05

Razem pomagajmy rodzinom w potrzebie odzyskać godność, marzenia i nadzieję na lepsze życie.

Zobacz, jak pomagamy: www.szlachetnapaczka.pl.
red.   

Źródło: Stowarzyszenie WIOSNA

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/info/serce/20200323szlachtna/art.php