Czy Proszowiankę Proszowice będzie stać na awans do V ligi?
    Dzisiaj jest piątek, 01 grudnia 2023 r.   (335 dzień roku) ; imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza Dzień walki z AIDS    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / RAS-2... / Czy Proszowiankę Proszowice będzie stać na awans do V ligi?
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Czy Proszowiankę Proszowice będzie stać na awans do V ligi?

(źródło: https://pl.pinterest.com/pin/185562447130555766)

17-08-2023

     Proszowianka Proszowice poprzedni sezon zakończyła na najniższym stopniu podium. Czy teraz klub wykona krok dalej? Czy jest szansa na awans?

Piłka amatorska rządzi się swoimi prawami, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że Proszowiankę Proszowice należy zaliczyć do grona drużyn, które mają pełno prawo marzyć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Decyduje jednak to, co zobaczymy na boisku.

Było bardzo blisko

     Poprzedni sezon Proszowianka Proszowice zakończyła na trzecim miejscu. Pierwsze miejsce dawało awans, natomiast druga pozycja oznaczała rywalizację w barażach. Dorobek Proszowianki wyniósł 52 oczka, natomiast najlepszy KS Olkusz miał 56 punktów. Pomiędzy tymi zespołami znalazł się Przebój Wolbrom, którego dorobek wyniósł 54 punkty. Nie można też zapomnieć o Piliczance Pilicy, która zgromadziła 51 oczek. Rywalizacja o awans była więc niezwykle zacięta i niewykluczone, że podobnie będzie w tym sezonie. Tyle że już bez zespołu z Olkusza.

     Przebój nie poradził sobie w dwustopniowych barażach. To pokazuje, jak trudnym zadaniem może okazać się awans. Zespół z Wolbromia jeszcze w sezonie 2013-14 wycofał się ze zmagań na poziomie III ligi. W rozgrywkach zabraknie też spadkowicza, czyli ekipę Prądnika Sułoszowa. Prądnik zdobył zaledwie 9 punktów, ale tylko o 2 mniej niż przedostatni Orzeł Bębło.

Jakieś przewidywania?

     Osoby zainteresowane typowaniem u bukmachera raczej muszą liczyć się z rozczarowaniem. Klasa okręgowa wydaje się zbyt niską ligą, aby znaleźć się w ofercie bukmacherów. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że nie należy śledzić ofert poszczególnych operatorów - Mostbet kasyno i inne firmy potrafią zaskoczyć klientów.

Nowi w lidze

     Nowe drużyny na poziomie klasy okręgowej to Laskowianka Laski, LKS Niedźwiedź i Piast Wołowice. Dzięki temu w obecnych rozgrywkach mamy 14 drużyn i nie będą miały miejsca przymusowe pauzy.

     Ekipa z Lasek jest beniaminkiem. W poprzednim sezonie drużyna ta wygrała rozgrywki klasy A. W 26 spotkaniach Laskowianka zgromadziła 58 punktów. Co ciekawe, drugie miejsce zajął Przebój II Wolbrom (53 oczka). Niewiele zabrakło, aby rezerwy z Wolbromia zanotowały awans tam, gdzie mamy pierwszy zespół tego klubu. Za drugie miejsce nie było baraży - awans możliwy był jedynie poprzez wygranie grupy. Trudno powiedzieć, na co będzie stać Laskowiankę. Wydaje się, że bez wyraźnych wzmocnień ekipa ta może zapomnieć o górnej połówce tabeli.

     LKS Niedźwiedź również jest beniaminkiem. Awans tej ekipy rodził się w ogromnych bólach, choć wcale nie oznacza to tego, iż LKS ma za sobą nierówny sezon. Mowa o drużynie, która zdobyła 66 punktów na 78 możliwych. Po prostu rywalizacja o awans stała na nieprawdopodobnie wysokim poziomie. Na drugim miejscu mieliśmy Ekler Baranówkę z dorobkiem 64 punktów, natomiast najniższy stopień podium przypadł Galicji Raciborowice, która zgromadziła 62 oczka. W walce o awans niemal nie było miejsca na błąd. Niemniej jednak zdaje się, że można powtórzyć to samo, co w przypadku Laskowianki Laski - bez wyraźnych wzmocnień walka o górną połowę tabeli może okazać się skazana na niepowodzenie.

     Piast Wołowice nie jest beniaminkiem, jak i spadkowiczem. W ostatnim sezonie drużyna z Wołowic rywalizowała w klasie okręgowej, ale w innej grupie. Nie była to jednak udana kampania - Piast zdobył zaledwie 17 oczek, co wystarczyło do zajęcia przedostatniej pozycji. Uwagę zwraca też fakt, że ostatnia w tabeli Cedronka Wola Radziszowska zanotowała 2 remisy i 24 porażki. Z drugiej strony Piast do najbliższej drużyny stracił aż 8 punktów. Drużyna z Wołowic prawdopodobnie musi nastawić się na bardzo ciężki sezon.

Poszukiwanie faworytów

     Początek sezonu to zawsze wiele niewiadomych, co nie oznacza, że nie można pokusić się o przewidywania. Do grona faworytów na pewno należy zaliczyć ekipę Proszowianki. Wydaje się też, że może czekać nas kontynuacja tego, co widzieliśmy w kampanii 2022/23.

     Przebój znów powinien być mocny. Nie można też zapomnieć o Piliczance Pilice czy pozostałych zespołach, które w ubiegłym sezonie prezentowały się naprawdę dobrze - chodzi o Świt Krzeszowice i Legion Bydlin. Obie drużyny zgromadziły w ubiegłym sezonie 45 punktów. Kilka lepszych spotkań i awans byłby w zasięgu. Zawsze trzeba też liczyć się, z tym że pojawi się jakiś czarny koń - może beniaminkowie pokażą, że przeskok do wyższej klasy rozgrywkowej nie jest problematyczny? Na teraz pewne jest tylko jedno - za kilka tygodni powinniśmy być znacznie mądrzejsi.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
grudzień  1  piątek
grudzień  2  sobota
grudzień  3  niedziela
[15.00-19.00]   (Karwin)
Spotkanie z historią - nieznana historia I. wojny światowej - ważne wydarzenie w Karwinie
[15.00]   (Pałecznica)
Mikołajki 2023 w Pałecznicy
[16.00]   (Klimontów)
Święty Mikołaj w Klimontowie...
[17.00]   (Proszowice)
"Tribute to ZBIGNIEW WODECKI!" - koncert zespołu Zacznij od Bacha
grudzień  4  poniedziałek
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ