TikTok i większa kontrola rodzicielska
    Dzisiaj jest piątek, 01 grudnia 2023 r.   (335 dzień roku) ; imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza Dzień walki z AIDS    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / RAS-2... / TikTok i większa kontrola rodzicielska
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


TikTok i większa kontrola rodzicielska


7-12-2020

     Nowoczesne technologie sprawiają, że coraz częściej nieletni dostają dostęp do tego, czego w tym wieku nie powinni oglądać lub korzystać. Nie da się ukryć, że kasyna online i gry hazardowe za darmo, pornografia, treści erotyczne powinny być dostępne tylko dla pełnoletnich. Na całe szczęście coraz częściej twórcy serwisów i aplikacji wprowadzają nowe poziomy kontroli rodzicielskiej. Jednym z takich przykładów jest obecnie TikTok.

Nowe opcje dla rodziców

     TikTok rozszerza od teraz swoją funkcję kontroli rodzicielskiej, dzięki czemu rodzice zyskają o wiele więcej możliwości kontroli tego, co ich nastolatek może zobaczyć na platformie, jak i również, w jakim stopniu prywatne będzie konto dziecka. Większość wprowadzanych obecnie aktualizacji związanych jest ze sferą prywatności danych. Dorośli będą teraz mogli mieć istotny wpływ na to, kto będzie w stanie komentować filmy ich nastoletnich dzieci, kto będzie mógł wyświetlać ich konto. To pozwala rodzicom w większym stopniu ograniczyć właściwości konta, przez co jedynie znajomi ich dziecka zyskają możliwość śledzenia aktywności na profilu. TikTok już teraz wprowadził opcję aktywacji bądź też ograniczania wielu funkcji wiadomości prywatnych.

     Pojawiły się przy tym także zupełnie nowe zmiany dotyczące zawartości. Opiekunowie będą teraz mogli uniemożliwić nastolatkowi odnajdywanie konkretnych grup filmów, użytkowników na TikToku, utworów muzycznych do wykorzystania czy nawet hasztagów. Taki element blokady będzie w stanie zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na platformie, jak i ochroni dzieci przed niestosownymi materiałami. TikTok już teraz oferuje "tryb ograniczony", dzięki któremu filtry automatycznie ukrywają przed dziećmi nieadekwatne treści, jak i daje rodzicom do ręki narzędzie czasu, które określa limity czasowe, które dziecko może spędzać w serwisie. To drugie z pewnością przyda się tym osobom, które zbyt dużo czasu spędzają przed ekranami smartfonów. Najnowsze badania pokazują, że młodsze osoby z roku na rok stają się coraz bardziej uzależnione od tych technologii, zwłaszcza serwisów społecznościowych. Niestety tak zwane pokolenie lajków jest o wiele bardziej podatne na problemy ze zdrowiem psychicznym czy nawet na samobójstwa. Ograniczanie im w pewien sposób dostępu do ilości czasu czy niektórych funkcji, będzie z pewnością okazją do ochrony nieletnich przed problemami.

     Wszystkie wymienione wcześniej nowe opcje stanowią część całego pakietu funkcji zwanego Family Pairing TikTok. Jest to nader niezbędne dziś i pomocne narzędzie umożliwiające rodzicom bezpośrednią synchronizację z kontem dziecka, a następnie ustawienie wedle własnych upodobań limitów. W ten oto sposób nie musimy prosić dziecka o telefon i sprawdzanie aktywności, gdyż zobaczymy to wszystko u siebie. Oczywiście dziecko będzie musiało się pogodzić z takim stanem rzeczy. TikTok nie ograniczył bowiem możliwości, aby, nastolatek samodzielnie wyłączył filtry i blokady. Jeśli jednak samodzielnie dokona ich dezaktywacji, to rodzice automatycznie zostaną o tym powiadomieni. Taki zestaw narzędzi dla rodziców to oczywiście kropla w morzu potrzeb, gdyż dzieciaki używają nie tylko TikToka, lecz i Instagrama, SnapChata, jak i wielu innych aplikacji. Jednak zawsze rodzice przynajmniej mogą mieć jeden problem z głowy.

TikTok Learn

     TikTok kojarzony jest obecnie z dla niektórych zabawnymi, a innych żenującymi filmikami. Pojawia się na nim wiele dziwnych wyzwań, do których podchodzą zarówno dorośli, jak i dzieci. Sam TikTok chce nieco skończyć z postrzeganiem platformy w ten sposób, więc wprowadza nową opcję Learn. Nauka na TikToku ma polegać na publikacji zarówno przez zatrudnione osoby, jak i samych użytkowników materiałów edukacyjnych. Prezentowane mogą być zatem materiały tworzone przez biologów, fizyków, matematyków, osoby związane z gotowaniem, tworzeniem różnych produktów w domowych warunkach. TikTok już od kilku miesięcy mocno pracuje nad takimi nowościami, a przy tym podpisuje kontrakty ze znanymi naukowcami, osobami z innych portali społecznościowych.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
grudzień  1  piątek
grudzień  2  sobota
grudzień  3  niedziela
[15.00-19.00]   (Karwin)
Spotkanie z historią - nieznana historia I. wojny światowej - ważne wydarzenie w Karwinie
[15.00]   (Pałecznica)
Mikołajki 2023 w Pałecznicy
[16.00]   (Klimontów)
Święty Mikołaj w Klimontowie...
[17.00]   (Proszowice)
"Tribute to ZBIGNIEW WODECKI!" - koncert zespołu Zacznij od Bacha
grudzień  4  poniedziałek
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ