Innowacje w zespołach pracowników
    Dzisiaj jest piątek, 01 grudnia 2023 r.   (335 dzień roku) ; imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza Dzień walki z AIDS    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / RAS-2... / Innowacje w zespołach pracowników
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Innowacje w zespołach pracowników


13-11-2020

     Organizacja pracy to klucz do sukcesu niezależnie od tego, w jakiej branży będziemy funkcjonować. Szczególnie spore wyzwania w tej przestrzeni będą postawione przed nami w dzisiejszych czasach. Powód jest oczywisty, a to naturalnie koronawirus. Wszyscy, więc interesujemy się coraz bardziej tym, jak powinny być zorganizowane sale konferencyjne albo czy pomieszczenia open space rzeczywiście sprawdzają się w praktyce. Do tego dochodzą jeszcze kameralne pokoje narad lub praca z komputerem, gdyż znajdujemy się w trasie.

     Coraz częściej też wybierana jest praca zdalna, która gwarantuje nam właściwie nieograniczone możliwości, a nie chodzi przecież o rozrywkę taką jak gry kasyno na telefon, lecz o bardziej swobodne wykonywanie zadań. Okazuje się więc, że w dzisiejszych czasach ważne są nie tylko potężne inwestycje i olbrzymie biurowce, ale głównie chodzi o samą organizację pracy. Nie można się już pozbyć wrażenia, że to właśnie innowacyjne technologie internetowe będą wpływały na rozwój każdego przedsiębiorstwa.

Nowy rodzaj przestrzeni

     Od pokoleń oczywiście w wielu kulturach i państwach niemal wszyscy pracownicy różnych szczebli byli przyzwyczajeni do tego, że organizacja pracy oznacza lepsze wykorzystanie szklanych biurowców albo centrów operacyjnych podmiotów gospodarczych. Teraz jednak również z uwagi na pandemię coraz bardziej odważnie staramy się przenosić naszą aktywność w świat wirtualny.

     Wszystko dzięki odpowiednim narzędziom takim jak odpowiednio szybkie komputery, szybkie połączenie komputerowe i oczywiście oprogramowanie. To właśnie dzięki niemu możemy się spotykać wirtualnie, ale również razem tworzyć skutecznie działające zespoły pracowników. Okazuje się, że w ten sposób również można się zaangażować w codzienną pracę i jednocześnie podnosić jej produktywność. Kluczowe jednak jest to, że możemy to robić niezależnie od tego, w jakim miejscu akurat się znajdujemy.

Pandemia testem na zdalną pracę

     Nagła zmiana funkcjonowania w przestrzeni zawodowej siłą rzeczy wyzwoliła również ogólne społeczne refleksje. Czy ktoś z nas przecież przed 2020 rokiem zastanawiał się nad tym, czy jakieś obiektywne zewnętrzne czynniki mogą tak gwałtownie wywrócić nasze życie do góry nogami? Naturalnie istniało od wielu lat wiele profesji, w których można było pracować zdalnie, ale generalnie większość ludzi pracę kojarzyła, z tym że trzeba przyjść do konkretnego miejsca o konkretnej godzinie i usiąść przy biurku.

     Teraz jednak efektywne realizowanie projektów i realizacja zadań zostały w kontekście pracy zdalnej bardzo mocno zweryfikowane poprzez pandemię koronawirusa. Dzięki temu każdy mógł sobie wyrobić zdanie na temat takiej pracy i oczywiście pojawiły się również profesjonalne ekspertyzy. Wnioski generalnie są pozytywne. Okazuje się, że dzięki dobrej organizacji można być w tej nowej sytuacji równie skutecznym pracownikiem.

Wzorce od innych firm

     Należy też wspomnieć o ogromnej pomocy, jaką gwarantują firmom, dla których jest to nowa sytuacja inne przedsiębiorstwa, które od dłuższego czasu funkcjonują zdalnie z uwagi na charakter prowadzonej działalności. Poza tym działają podmioty gospodarcze, które zajmują się tylko i wyłącznie opracowywaniem najlepszych technik pracy na odległość. Dzięki temu mamy już gotowe rozwiązania, które znacznie ułatwiają płynne przejście na tryb zdalny.

     Można, więc bez żadnego problemu pozyskać usługi w zakresie implementacji innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla nowoczesnych zespołów pracowniczych. Najgorszy przecież jest chaos, gdy pracownik, który nagle jest zmuszony do pracy zdalnej, absolutnie nie wie jak się odnaleźć w takich nowych okolicznościach. Dlatego takie gotowe modele działania są dziś fundamentem pracy.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
grudzień  1  piątek
grudzień  2  sobota
grudzień  3  niedziela
[15.00-19.00]   (Karwin)
Spotkanie z historią - nieznana historia I. wojny światowej - ważne wydarzenie w Karwinie
[15.00]   (Pałecznica)
Mikołajki 2023 w Pałecznicy
[16.00]   (Klimontów)
Święty Mikołaj w Klimontowie...
[17.00]   (Proszowice)
"Tribute to ZBIGNIEW WODECKI!" - koncert zespołu Zacznij od Bacha
grudzień  4  poniedziałek
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ