Argentyna pokonała Francję w finale MŚ!

(fot. nadesłane)

20-12-2022

     W ostatnich finałach Mistrzostw Świata dramaturgii nie brakowało jednak to, co wydarzyło się w Katarze, na zawsze zapisze się na kartach historii. Reprezentacja Argentyny po rzutach karnych pokonała aktualnego obrońcy tytułu, czyli Francję. Jednocześnie Lionel Messi po raz pierwszy w karierze sięgnął po Puchar Świata!

Król Leo Messi!

Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości na temat tego, kto jest największym i najlepszym piłkarzem w historii piłki nożnej, to prawdopodobnie nie ma już żadnych po zakończeniu Mistrzostw Świata w Katarze. Lionel Messi praktycznie od pierwszego spotkania na tym turnieju prowadził swoją drużynę do końcowego sukcesu. Argentyńczyk zaliczył 6 bramek w 7 rozegranych rywalizacjach i tylko w starciu z reprezentacją Polski nie udało mu się zdobyć gola. Jak zapewne doskonale pamiętają wszyscy kibice reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny wygrał z nim pojedynek w rzucie karnym. Bukmacher praktycznie co mecz przygotowywał ciekawe kursy na kolejne bramki Leo Messiego. Jeśli ktoś z Was regularnie korzystał z takich propozycji, to z pewnością jest teraz zadowolony.

     Lionel Messi w spotkaniu finałowym był bez wątpienia jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. Oprócz niego z doskonałej strony zaprezentował się również Angel di María oraz Kylian Mbappe.

     Tym samym Messi poszedł w ślady Maradony i poprowadził swoją ukochaną Argentynę do sukcesu na mistrzostwach świata. Jest to pierwszy triumf Albicelestes w XXI wieku, ponieważ wcześniej sięgnęli po tytuł w 1986 roku. Większe szanse na wygraną w ofercie, którą przygotował polski bukmacher, miała Brazylia, Francja i Anglia.

Co przesądziło o sukcesie?

     Argentyna, podobnie jak w innych meczach na tym turnieju postawiła na grę wysokim pressingiem i starała się zdominować swojego przeciwnika. Zawodnicy Albicelestes grali bardzo agresywnie, przez co Francuzi mieli sporo problemów w stykowych sytuacjach. Szymon Marciniak bardzo dobrze radził sobie jednak w roli sędziego głównego, co bez wątpienia pozytywnie wpłynęło na obraz tego spotkania, a także na liczbę obstawianych kartach w ofercie pzbuk bukmachera.

     Można powiedzieć, że o zwycięstwie Argentyny przesądziło doświadczenie. Albicelestes już raz na tym turnieju mieli taką sytuację, w której wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a następnie przeciwnik odrobił straty, nawet w jeszcze trudniejszych dla nich okolicznościach. Oczywiście o rywalizacji ćwierćfinałowej z Holandią. W finale wiedzieli więc jak poradzić sobie z taką sytuacją. Gdy doszło do rzutów karnych, to Argentyna otrzymała spory handicap nad przeciwnikiem z uwagi na postać Emiliano Martineza. Jest to bramkarz znany przede wszystkim z tego, że znakomicie czuje się w bronieniu rzutów karnych i prowokowaniu przeciwników. Martinez po raz kolejny starał się wejść rywalom na głowę i stosował różne zagrywki jak, chociażby odrzucenie piłki przy jednym strzale. Wpływ na końcowy wynik miała oczywiście również umiejętność strzelania karnych pod presją, którą zaprezentowali Argentyńczycy. Potwierdzili oni przewidywania bukmachera, że mieli większe szanse na wygraną w karnych.

Więcej na temat sportu.

Mateusz Nowak   


Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak - Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95.

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/info/ras/20221220igaming_argentyna/art.php