facebook
Jak prawidłowo pielęgnować swoją skórę?

    Dzisiaj jest niedziela, 09 grudnia 2019 r.   (342 dzień roku) ; imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   porady, informacje...   |   różne RAS   |   RAS-2   | 

serwis IKP / informacje / różne RAS... / Jak prawidłowo pielęgnować swoją skórę?
O G Ł O S Z E N I A


Jak prawidłowo pielęgnować swoją skórę?

(fot. nadesłane)

13-08-2019

     Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna. Niestety większość z nas troszczy się o twarz, a zapomina o ciele. Większość z nas przypomina sobie o nim dopiero w sezonie wiosenno-letnim. Natomiast po wakacjach znowu zapomina o pielęgnacji ciała do kolejnych ciepłych dni. Warto jednak odpowiednio pielęgnować ciało przez cały rok, a będziemy zawsze w doskonałej formie. Jak jednak to robić?

Podstawa to zdrowy tryb życia

     Pamiętajmy, że prowadzenie zdrowego trybu życia jest podstawą doskonałego wyglądu i świetnego samopoczucia. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby zawsze być w formie, nie możemy o tym zapominać. Przede wszystkim musimy pamiętać o zdrowej diecie, w której nie zabraknie warzyw i owoców. Dzięki temu poprawi się nie tylko stan naszej skóry, ale też sylwetka. Nie zapominajmy również o piciu wody, to również pozytywnie wpłynie na wygląd naszego ciała. Inne istotne elementy zdrowego trybu życia to dużo ruchu, odpowiednia liczba godzin snu, a także ubranie dopasowane do temperatury otoczenia. Warto też zrezygnować z papierosów oraz innych używek, a stan skóry naszego ciała będzie jeszcze w lepszym stanie.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków

     Prowadzenie zdrowego stylu życia wpłynie pozytywnie na wygląd ciała od środka, ale warto ją też wspomóc od zewnątrz. W tym celu potrzebne będą odpowiednie produkty. Nasza skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżania. Dzięki temu wolniej się starzeje i lepiej się prezentuje. W tym celu możemy stosować produkty zawierające olej konopny, które można kupić na http://medicalhemp.pl/produkt/balsam-do-ciala/. Tego typu produkty sprawią, że skóra ciała będzie gładka, nawilżona i bardzo elastyczna. Nie możemy też zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się. W tym celu najlepiej sprawdzą się produkty z filtrami UV dopasowane do potrzeb naszej cery.

Ostrożnie w czasie kąpieli

     Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, jak wiele szkód możemy wyrządzić naszej skórze w czasie kąpieli. Dlatego od tej pory warto unikać często popełnianych błędów. W pierwszej kolejności warto się zastanowić, czy środek, który stosujemy do mycia ciała jest odpowiedni. Najlepiej sprawdzą się delikatne produkty, w przeciwnym wypadku skóra może stać się sucha i podrażniona. Najlepszymi kosmetykami do mycia są ciała mydła bogate w lipidy. W dalszej kolejności warto się zastanowić, czy prawidłowo to robisz.

     Przede wszystkim warto pamiętać, że prysznic jest zdecydowanie lepszy niż długa kąpiel w wannie. Nie każdy wie, ale ta druga opcja sprawia, że skóra może mieć tendencję do odwodnienia. Można się zdecydować na kąpiel od czasu do czasu, ale nie przesadzajmy z jej długością. Pamiętajmy też, że zdecydowanie lepiej sprawdzi się letnia woda niż gorąca, która może negatywnie wpływać na stan skóry. Na koniec pamiętaj o odpowiednim osuszaniu. To również ma wpływ na stan skóry - nie trzyj jej gwałtownie ręcznikiem, tylko delikatnie pocieraj. Zanim jednak to zrobisz, upewnij się, że wszystkie produkty zostały spłukane z Twojego ciała.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Nie idź na kompromisy. Jesteś wszystkim co posiadasz.
(Janis Joplin)
grudzień  9  poniedziałek
grudzień  10  wtorek
[18.00]   (Kraków)
Dziennik sztabowy Hubala - spotkanie w KKW
grudzień  11  środa
[11.00-17.00]   (Proszowice)
Konsultacje dotyczące programu "Czyste powietrze"
grudzień  12  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa]   "Czescy i czechosłowaccy twórcy literatury dziecięcej i młodzieżowej"
[do 31 stycznia 2020]    (PiMBP Proszowice)
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ