facebook
Parking przy lotnisku - czy faktycznie jest bezpieczny?

    Dzisiaj jest niedziela, 21 stycznia 2019 r.   (20 dzień roku) ; imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory Dzień Babci    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   porady, informacje...   |   różne RAS   |   RAS-2   | 

serwis IKP / informacje / różne RAS... / Parking przy lotnisku - czy faktycznie jest bezpieczny?
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Parking przy lotnisku - czy faktycznie jest bezpieczny?

(fot. nadesłane)

12-03-2018

     Planując urlop czy służbowy wyjazd bardzo często pojawia się problem, jak dotrzeć na lotnisko ze wszystkimi bagażami? Oczywiście można zamówić taksówkę, jednak nie zawsze jest to komfortowe wyjście z sytuacji, a dodatkowo za taką usługę trzeba słono zapłacić. Wbrew pozorom dojazd na lotnisko własnym samochodem nie jest złym pomysłem, zwłaszcza iż parking przy lotnisku jest monitorowany i bez trudu można też, dla pewności zarezerwować miejsce.

Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?

     Decydując się na dojazd na lotnisko własnym samochodem, nie trzeba się obawiać. Pozostawiając auto w takim miejscu można mieć pewność, iż będzie prawidłowo chronione. Parking przy lotnisku jest monitorowany całodobowo, a dodatkowo nad pozostawionymi na nim pojazdami czuwają pracownicy firmy ochroniarskiej. Nie należy też martwić się, o transport z parkingu na terminal. Taką usługę zapewnia lotnisko.

Czy trzeba rezerwować miejsce parkingowe?

     Wcześniejsza rezerwacja miejsca parkingowego nie jest przymusem i zależy od regulaminu danego parkingu, jednak czasem może okazać się, że nie będzie wolnych miejsc. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej wysłać formularz rezerwacji online, gdzie potwierdzenie zostanie wysłane, a przynajmniej powinno przyjść na pocztę e-mail bądź zamówić ją telefonicznie. Wzmożony ruch w okresie wakacyjnym, świątecznym czy długich weekendów powoduje, że ilość miejsc parkingowych jest mocno ograniczona, dlatego by mieć pewność, że będzie możliwość pozostawienia auta lepiej dmuchać na zimne i dokonać rezerwacji. Warto jednak wcześniej zastanowić się jaki czas samochód pozostanie w takim miejscu, gdyż parkingi przy lotniskach zwłaszcza te strzeżone nie są darmowe.

Ile kosztuje parking przy lotnisku?

     To ile przyjdzie zapłacić za parking, uzależnione będzie w dużej mierze od czasu, jaki samochód będzie stał na nim. Oczywiście wcześniej można sprawdzić koszt na odlotowyparking.pl/pl/faq.html, by zorientować się, ile faktycznie wyniesie postój długoterminowy, choć na pewno nie będą to wygórowane koszty. Co do formy płatności również warto wcześniej dopytać, gdyż w zależności od lotniska za taką usługę można zapłacić gotówką lub kartą w dniu pozostawienia samochodu.

Z parkingu na lotnisko- jak się dostać?

     Po zarejestrowaniu pojazdu na parkingu przy lotnisku pozostaje jeszcze tylko kwestia jak dotrzeć na lotnisko? Oczywiście z tym również nie będzie najmniejszego problemu, gdyż transport będzie zapewniony i jest on dostępny bez względu na porę dnia czy nocy. Jest również nieodpłatny, choć to zależy już od lotniska. Chcąc skorzystać z takiego rozwiązania, warto przyjechać kilkanaście minut wcześniej. Po powrocie sytuacja będzie wyglądała tak samo, by dostać się z lotniska na parking, gdzie został pozostawiony samochód, należy zadzwonić pod numer podany na parkingowym bilecie, po kilku minutach na pewno zostanie podstawiony samochód, pod wcześniej umówione miejsce. Oczywiście wcześniej należy odebrać bagaż.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Raj nie jest z tego świata, ale są na nim jego fragmenty.
(Anonim)
styczeń  21  poniedziałek
[...]   (Proszowice)
Ferie w mieście 2019 z CKiW
styczeń  22  wtorek
[...]   (Proszowice)
Ferie w mieście 2019 z CKiW
[18.00]   (Kraków)
Gościem Klubu będzie Wojciech Bonowicz - spotkanie w KKW
styczeń  23  środa
[...]   (Proszowice)
Ferie w mieście 2019 z CKiW
styczeń  24  czwartek
[...]   (Proszowice)
Ferie w mieście 2019 z CKiW
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ