Informacje IKP - porady, informacje...

Jak zabezpieczyć samochód przed zimą? Praktyczny niezbędnik dla...
23-11-2023; red.
Zbliża się zima, a wraz z nią surowe warunki na polskich drogach. Dla kierowców oznacza to nie tylko konieczność dostosowania swojego stylu jazdy, lecz także odpowiednie przygotowanie samochodu. Czy dobór opon wystarczy? A może akumulator niedomaga? Eksperci autobaza.pl wskazują, na co zwrócić uwagę...:
   informacje - porady, różne informacje 
Abonament RTV, zniżki i zwolnienia, o których warto wiedzieć
5-01-2023; red.
Każdy, kto używa odbiornika telewizyjnego lub radiofonicznego jest zobowiązany do jego rejestracji oraz uiszczania opłat abonamentowych. Zasada dotyczy wszystkich, z wyjątkiem osób ustawowo zwolnionych z tego obowiązku. Warto pamiętać, że opłacenie abonamentu RTV za cały rok z góry do 25 stycznia br. premiowane jest zniżką w wysokości 10%...:
   informacje - porady, różne informacje 
Planujesz budowę lub remont domu w 2023? Sprawdź, z jakich...
27-12-2022; red.
Końcówka roku to dobry moment na zaplanowanie kolejnych działań. Niektórzy w planach na 2023 r. mają budowę lub remont domu. Jedno i drugie wiąże się ze sporym wydatkiem. Wzniesienie nowego budynku to koszt kilkuset tysięcy złotych. Za generalny remont również zapłacimy od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy. Na rekordowo wysokie koszty bez wątpienia wpływa szalejąca inflacja i spowodowane nią rosnące ceny materiałów budowlanych...:
   informacje - porady, różne informacje 
jak nie dać się nabrać na "sztuczne" promocje?
16-11-2022; red.
Według danych GUS-u w październiku inflacja wyniosła 17,9%1 i wedle szacunków na początku przyszłego roku ma sięgnąć 20%. Ten fakt może być wykorzystany przez sprzedawców, by jeszcze bardziej zachęcać klientów do kupowania na promocjach i wyprzedażach. 25 listopada na całym świecie, także w Polsce obchodzimy Black Friday. Ci, którzy uważają, że to święto konsumpcjonizmu i wyciągania pieniędzy od konsumentów twierdzą, że obniżki cen są pozorne...:
   informacje - porady, różne informacje 
Odbiór ścieków z szamb i przydomowych
Proszowice, 7-04-2022; red.
Wodociągi Proszowickie Sp. z o.o. w związku z rozwojem spółki informują, iż od 21 kwietnia br. rozpoczynają odbiór ścieków z szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków dla odbiorów indywidualnych.

Po więcej szczegółów zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00 pod numerem telefonu 698082765...:
   informacje - porady, różne informacje 
Rozkład jazdy ALD 7, Proszowice - Nowe Brzesko - Podłęże
Proszowice, 28-03-2022; red.
Jak pisaliśmy niedawno, 1 kwietnia będzie uruchomiona nowa linia autobusowa - Autobusowa Linia Dowozowa 7 (ALD 7), Proszowice - Nowe Brzesko - Podłęże Północ.

Oto kilka szczegółów dotyczących tej linii, proponowane ceny, rozkład jazdy...:
   informacje - porady, różne informacje 
Zmiana organizacji funkcjonowania PMP dla Ukrainy
Proszowice, 17-03-2022; red.
Powiatowy Magazyn Pomocy (PMP) przy ulicy Brodzińskiego 28 w Proszowicach jest dostępny po uprzednim kontakcie telefonicznym z koordynatorem magazynu pod numerem telefonu 606 707 216.

W dalszym ciągu zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie działań na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy...
   informacje - porady, różne informacje 
Jak daleko byś się posunął dla pieniędzy?
Proszowice, 30-07-2021; red.
1 na 4 Polaków zgodziłby się na pracę związaną z nielegalną działalnością oraz złamanie swojego kodeksu moralnego, aby stać się bogaty. Co ciekawe, to mężczyźni oraz osoby zamożniejsze są bardziej skłonni do takich zachowań. Na jakie jeszcze poświęcenia dla pieniędzy są otwarci Polacy?

Serwis kariery InterviewMe.pl przeprowadził badanie "Do czego byłbyś zdolny, aby się wzbogacić",...
   informacje - porady, różne informacje 
Od czego zacząć sprzątanie...
Proszowice, 22-03-2021; red.
Nadejście wiosny jest świetną okazją do zrobienia generalnych porządków w domu lub mieszkaniu. Coraz dłuższe i cieplejsze dni, nastrajają nas do działania i sprawiają, że zimowe swetry już nie długo będą musiały powrócić na dno szafy. Pomimo tego, że dla części osób sprzątnie jest przyjemną formą relaksu, dla wielu stanowi przykry obowiązek. Często skutkuje to kilkudniową walką z bałaganem i sporą frustracją...
   informacje - porady, różne informacje 
Szczepienia przeciw COVID-19 w gminie Proszowice
Proszowice, 20-01-2021; red.
Osoby, które będą chciały się zaszczepić przeciw COVID-19, ale mają trudności z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 pod numerem telefonu 515 423 607 uruchomiona zostaje specjalna infolinia dedykowana dla osób chcących skorzystać z transportu do punktu szczepień...
   informacje - porady, różne informacje 
PRZEMOC - telefon interwencyjny w PCPR
Proszowice, 11-01-2021; red.
W obawie o zdrowie i bezpieczeństwo osób zagrożonych przemocą, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach informuje, iż w ramach funkcjonowania Ośrodka Interwencji Kryzysowej działa numer telefonu informacyjno - interwencyjnego:

604 - 931 - 160...
   informacje - porady, różne informacje 
Nowe wzory deklaracji o wysokości opłaty za odpady
Proszowice, 5-01-2021; red.
Od 1 stycznia 2021 r. obowiązują nowe wzory deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklaracje dostępne są na stronie Urzędu Gminy i Miasta Proszowice w zakładce "formularze papierowe".

Nowe deklaracje powinni złożyć mieszkańcy, którzy w złożonych wcześniej deklaracjach wybrali sposób zbierania bez selektywnej zbiórki oraz...
   informacje - porady, różne informacje 
Szkoła już tuż, tuż - kilka rad dla uczniów i ich rodziców
18-08-2020; red.
Po wakacjach dzieci znów rozpoczną naukę. Nawet jeśli z powodu epidemii przez jakiś czas odbywałaby się ona zdalnie, wiąże się to z zakupami podręczników, przyborów szkolnych, opłatami za czesne itp. Z ubiegłorocznych badań CBOS "Wydatki rodziców na edukację dzieci w roku szkolnym 2019/2020"...
   informacje - porady, różne informacje 
Spożywcze mistyfikacje - czyli najczęściej fałszowane...
4-06-2020; red.
Aż 70% naszych decyzji zakupowych zapada przed półką, a opakowanie produktu i pośpiech w dużym stopniu się do tego przyczyniają. Efekt? Zwracamy mniejszą uwagę na to, co bierzemy do ręki i kupujemy podróbki, płacąc za nie niejednokrotnie jak za oryginał. A jakie produkty najczęściej są fałszowane? O tym poniżej...
   informacje - porady, różne informacje 
Mała wyspa kuchenna twoich marzeń - te 3 elementy...
Proszowice, 25-05-2020; red.
Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie BRW Polacy, bez względu na trendy, najbardziej cenią jednak funkcjonalność kuchni (74%) jej układ i plan (64%) oraz wyposażenie (57%). Jeśli chodzi o styl kuchni, aż 72% z nas najbardziej przypadła do gustu wyspa kuchenna. Przeanalizowaliśmy, czy to rozwiązanie faktycznie sprawdzi się w każdym domu.

Wielkość ma znaczenie...
   informacje - porady, różne informacje 
Posiłki z dowozem lub odbiorem osobistym w Proszowicach
Proszowice, 20-03-2020; red.
W związku pandemią koronowirusa wiele lokali gastronomicznych zawiesiło lub ograniczyło swoją działalność do odwołania. Poniżej lista punktów gastronomicznych na ternie Proszowic, w których możecie zamówić jedzenie z dowozem do domu lub odbiorem osobistym:...
   informacje - porady, różne informacje 
Harmonogram wywozu śmieci na czerwiec i lipiec
Proszowice, 29-05-2019; red.
Po szoku cenowym dotyczącym wywozu śmieci, zapoznajmy się z terminami ich wywozu w miesiącu czerwcu i lipcu w gminie i mieście Proszowice:...
   informacje - porady, różne informacje 
Zasiłek pogrzebowy - komu, za co i ile się należy?
26-11-2018; Anna Szaniawska
Zasiłek pogrzebowy to nic innego jak zwrot poniesionych kosztów pogrzebu, a więc kosztów, które mają związek ze złożeniem ciała lub prochów do grobu. Co stanowi koszt uwzględniany przy wypłacie zasiłku pogrzebowego przez ZUS, a co refundowane w ramach zasiłku już nie jest?

Problem nie występuje, gdy o zasiłek pogrzebowy stara się rodzina...
   informacje - porady, informacje... 
Nie masz kasy na urlop? Tanie wakacje w Polsce - 5 sprawdzonych...
17-07-2018; red.
Wakacje pod palmami, tropikalne upały i luksusowe hotele - nie każdego stać na taką formę spędzania urlopu. Nie oznacza to jednak, że trzeba się zamknąć w czterech ścianach i z wakacji rezygnować zupełnie. Przeciwnie! To doskonała okazja ku temu, żeby sprawdzić swoją kreatywność i wykombinować niskobudżetowe wakacje życia!

Na wstępie warto zacząć od tego, że to co tanie, kojarzy się z niską jakością. W przypadku naszych propozycji, wcale nie musi tak być...
   informacje - porady, informacje... 
Poradnik podróżnika - jak podróżować tanio i komfortowo?
8-06-2018; red.
Nadszedł czas upragnionych urlopów. A wyjazdy bywają kosztowne. Dziś sprawdzamy, czy da się tego uniknąć? Czy możliwe jest tanie podróżowanie? No i na czym w podróży można zaoszczędzić?

Oto praktyczny poradnik dla podróżników, którzy chcą przemierzyć świat, nie wydając przy tym kroci...
   informacje - porady, informacje... 
W jaki sposób naładować akumulator? Czy można...
22-01-2018; red.
Akumulatory samochodowe w chłodnych, zimowych warunkach bardzo często się rozładowują. Czy jednak w czasie ładowania możemy przesadzić oraz przeładować nasz akumulator?

Mały nie znaczy słaby

Należy zacząć od tego, w jaki sposób powinien wyglądać właściwy proces ładowania oraz jak podłączyć akumulator do prostownika...
   informacje - porady, różne informacje 
Grillowanie w ogrodzie - o czym należy pamiętać?
22-01-2018; red.
Grillowane potrawy są bardzo smaczne i zdrowe, pod warunkiem, że będziemy pamiętać o podstawowych zasadach używania grilla. Najpopularniejsze są grille węglowe i to właśnie przygotowane na nich jedzenie ma charakterystyczny posmak i aromat, a także atrakcyjny wygląd. Co można bezpiecznie grillować i w jaki sposób to robić?

Co można grillować?...
   informacje - porady, różne informacje 
Inteligentna opaska - jak ją wybrać?
5-01-2018; red.
Szukając inteligentnej opaski która idealnie sprawdzi się nie tylko do nadzorowania fizycznej aktywności, lecz również w prosty sposób połączy się ze smartfonem, warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę producenta, a nie cenę, która nie zawsze będzie świadczyła o jakości...
   informacje - porady, różne informacje 
Harmonogram wywozu śmieci na styczeń i luty
Proszowice, 2-01-2018; red.
Niestety do tej pory przetarg na wywóz śmieci w gminie Proszowice nie został rozstrzygnięty. Poniżej prezentujemy harmonogram wywozu śmieci na miesiąc styczeń i luty 2018. Dowody wpłat i harmonogram na 2018 rok będą wysłane do mieszkańców pocztą...
   informacje - porady, różne informacje 
Jak ocenia się stan techniczny budynku?
20-12-2017; red.
Oceniając stan techniczny obiektu, możesz wydać opinię na jego temat lub ekspertyzę techniczną. Opinia techniczna polega na ocenie obiektu. Wystawiasz ją po dokonaniu oględzin budynku, a także po przejrzeniu projektu. Z kolei ekspertyza techniczna jest oceną stanu budynku. Ocenę tę wystawiasz po uprzednim zbadaniu i wyliczeniu wytrzymałości konstrukcji obiektu...
   informacje - porady, różne informacje 
Pręty ciągnione czy walcowane? Co je różni?
15-12-2017; red.
Mogłoby się wydawać, że produktu prostszego niż pręt ze stali wykonać się nie da. Jednak nawet w procesie produkcji tak banalnego z pozoru wyrobu można doszukać się całkiem sporych różnic, które wpływają na charakterystykę gotowego pręta. Technikami, które stosuje się w ich obróbce jest walcowanie i ciągnienie. Choć technicznie obie metody mogą być wykonywane na ciepłu lub zimno, na http://linstar.eu/produkty/prety/ można kupić pręty ciągnione na zimno oraz walcowane na gorąco...
   informacje - porady, różne informacje 
Wybieramy ładny projekt domu o klasycznych kształtach
12-12-2017; red.
Wśród projektów domów pełnych kiczowatych kolumienek, czyniących z miejskich współczesnych realizacji pseudodworki, wcale nie tak łatwo natrafić na klasyczną, elegancką bryłę o ponadczasowym wyglądzie, która nigdy nie wychodzi z mody. Jakie proporcje powinien mieć ładny projekt domu, aby - niezależnie od zmieniających się trendów - prezentował się estetycznie?...
   informacje - porady, różne informacje 
Jakie buty warto wybrać na trening fitness?
8-12-2017; red.
Moda na zdrowy styl życia wpłynęła pozytywnie na miliony Polek, które wstały sprzed telewizorów i wyruszyły do sal sportowych na zajęcia fitness. Niektóre z nich zapomniały niestety, jak ważny jest wybór odpowiedniego obuwia. Nierozgrzane ciało, które dawno nie miało styczności z wysiłkiem fizycznym, jest szczególnie podatne na kontuzje. Ćwiczenie w nieodpowiednim obuwiu może zaś skutkować bolesnymi urazami,...
   informacje - porady, różne informacje 
O czyszczeniu biżuterii słów kilka
7-12-2017; red.
Biżuteria jest wspaniałą ozdobą, ale tylko dotąd, dopóki sama prezentuje się znakomicie. Wyroby ze złota i srebra mają jednak tendencję do matowienia i czernienia, zwłaszcza po upływie dłuższego czasu. Najczęściej jest tak, że pojawiające się na biżuterii plamy można skutecznie usunąć, jeśli nie domowymi sposobami, to w zakładzie jubilerskim. Omówmy jednak proste, znane od lat metody, których każda kobieta może spróbować w domu....
   informacje - porady, różne informacje 
Projekty domów - jak wybrać ten właściwy?
29-11-2017; red.
Liczne projekty domów kuszą swoją wyjątkowością, ale jak wybrać ten właściwy? Duży wybór znacząco utrudnia zadanie. Zobacz, jak wybrać najlepszy projekt domu. O czym pamiętać przeglądając projekty domów?

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego...
   informacje - porady, różne informacje 
Osuszacz powietrza - jaki jest najlepszy?
24-11-2017; red.
Wilgotność powietrza jest bardzo uciążliwa dla mieszkańców bloków, kamienic, a niekiedy też i domów wolnostojących. Zbyt duża wilgotność może prowadzić do powstawania pleśni i grzybów, które szkodzą zdrowiu.

Większa wilgotność wiąże się też z nieprzyjemnym zapachem i koniecznością zwiększenia kosztów na ogrzewanie pomieszczeń. Bardziej wilgotne ściany wymagają nakładu większej energii, by je można było ogrzać. Wszystkie te problemy można jednak rozwiązać, wybierając odpowiedni osuszacz powietrza...
   informacje - porady, różne informacje 
GPS - czyli jak szybko dojechać do celu?
23-11-2017; red.
Wybierasz się na ferie z dzieciakami? Zbliża się czas zimy, z co za tym idzie, przerwy szkolnej. Z pewnością, będą one chciały wyjechać gdzieś na narty. Takie wypady, najczęściej odbywają się samochodem, ponieważ jest znacznie wygodniej i szybciej niż autobusem czy busem. Jednak w przypadku samochodu, trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które pozwolą na bezpieczne dotarcie do celu.

Zrób przegląd...
   informacje - porady, różne informacje 
Jakie ogrodzenie wybrać?
6-11-2017; red.
Ogrodzeniem możesz wyznaczyć, gdzie kończą się granice twojej działki, ogrodu, czy posesji. Przede wszystkim ogrodzenie ma za zadanie zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Daje też poczucie prywatności, osłaniając od wścibskich spojrzeń. Ogrodzenie wpływa również na wizualną estetykę, dlatego też zanim zdecydujesz się na nie, warto dobrze się zastanowić nad doborem ogrodzenia.

Jak planować ogrodzenie?...
   informacje - porady, różne informacje 
O czym trzeba pamiętać, urządzając sypialnię dla seniora?
3-11-2017; red.
Indywidualne preferencje sprawiają, że często każdego z nas cieszą zupełnie inne rzeczy. Można to odnieść również do aranżacji wnętrz, a w szczególności sypialni. Jednak warto także pamiętać o tym, że nie tylko osobiste gusta są istotne podczas urządzania danego pomieszczenia. Należy także zwrócić uwagę na inne aspekty jak chociażby wiek. W końcu inne potrzeby mają małe dzieci, nastolatki, dorośli lub seniorzy...
   informacje - porady, różne informacje 
Jak wybrać łóżko do sypialni?
26-10-2017; red.
Wybór łóżka może wydawać się bardzo prostą sprawą. Jednakże otwierając sklepy internetowe, np. meble-cezar.pl, możemy złapać się za głowę, ponieważ wybór jest tak wielki, że decyzja nie będzie wcale taka łatwa. Duże, małe, kolorowe, z drewna, tapicerowane, z pojemnikami - a to tylko początek wyliczanki. Aby wybrać dobre łóżko, które będzie nam służyć przez lata, trzeba do tego podejść z głową, a my już mówimy, od czego trzeba zacząć...
   informacje - porady, różne informacje 
Zmiany organizacji ruchu wokół proszowickiego cmentarza
Proszowice, 24-10-2017; Andrzej Solarz
Zbliża się Święto Zamarłych, jak łatwo można przewidzieć, spowoduje to ogromny wzrost natężenia ruchu samochodowego i pieszego w okolicach nekropolii. Dotyczy to, oczywiście także naszego (proszowickiego) cmentarza. W 2015 roku UGiM Proszowice stanął na wysokości zadania i czasowo na okres od 30 października do 2 listopada zmienił organizację ruchu w okolicy cmentarza parafialnego (głównie dotyczy to ulicy Armii Kraków)....
   informacje - porady, różne informacje 
Czym aplikować kosmetyki kolorowe?
13-10-2017; red.
Kosmetyki do makijażu można aplikować na rozmaite sposoby. Są makijażyści, którzy nakładają je nawet palcami. Współcześnie największą popularnością cieszą się pędzle do makijażu, a także różnego rodzaju gąbeczki. Osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z makijażem zazwyczaj ma problem w wyborem akcesoriów służących do jego aplikacji. Zdarza się, że kupuje pędzle, które do niczego się nie przydają. Najlepiej uczymy się metodą prób i błędów, jednak niekiedy warto jest zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi zakupu konkretnych produktów do makijażu....
   informacje - porady, różne informacje 
Jeśli zjesz leśne grzyby i poczujesz się niewyraźnie - działaj
3-10-2017; red.
Późnym latem i wczesną jesienią las pachnie najpiękniej, bo rośnie w nim to, co wielu z nas uwielbia: grzyby. Nie mają one praktycznie żadnej wartości odżywczej, ale ten smak... Ech... Kłopot jedynie w tym, że jeśli już grzyby znajdziemy, to nie zawsze umiemy odróżnić jadalne od trujących. Porządny atlas grzybów powinien więc być podstawowym wyposażeniem każdego grzybiarza, zwłaszcza mniej doświadczonego. Nie trzeba nawet wlec go ze sobą do lasu...
   informacje - porady, różne informacje 
Matematyka - skuteczne sposoby na samodzielną naukę
28-09-2017; Andrzej Buchalik
Panuje powszechnie pogląd, że matematyka jest nauką trudną do nauki. Wielu uczniów ma trudności z jej zrozumieniem. Jednak, gdy przebrnie się przez pierwsze trudności z jej nauką, to nauka matematyki, może okazać się zajęciem przyjemnym. Co więcej, są sposoby, na to, aby uczyć się jej samodzielnie, pozalekcyjną klasą...
   informacje - porady, różne informacje 
Pożyczki, czy chwilówki? 5 Zasad bezpiecznego pożyczania
6-09-2017; red.
Zadłużyć się bardzo łatwo - znacznie trudniej zwrócić zobowiązanie. Żeby nie narobić sobie przy tym kłopotów, poznaj 5 zasad bezpiecznego, z których warto korzystać zarówno w przypadku tradycyjnych pożyczek, jak i chwilówek.

1. Odpowiednio dobierz kwotę...
   informacje - porady, różne informacje 
Zasady związane z rusztowaniami na reklamy wielkoformatowe
31-08-2017; red.
W dzisiejszych czasach co kawałek można spotkać różnego typu billboardy i inne reklamy wielkopowierzchniowe. Każda firma, marka, czy też znana osobistość, która chce zwrócić na siebie uwagę, wybiera właśnie taką możliwość. Jednak nie da się ukryć, że zamontowanie jej nie jest takie proste. Głównie, dlatego że najpierw konieczne jest zbudowanie odpowiednich rusztowań, które zadbają o to, aby konstrukcja była w pełni bezpieczna...
   informacje - porady, różne informacje 
Ocieplanie domu - pianka PUR czy wełna mineralna?
2-08-2017; red.
Izolacja termiczna budynku mieszkalnego jest kwestią priorytetową, jeśli zamierzamy wprowadzać się do domu. W czasie zimy bowiem, ciepło będzie nam uciekać i bardzo trudno będzie nagrzać budynek, zaś w lecie, panować będzie upał, zamiast przyjemnego chłodu.

Do najpopularniejszych izolacji termicznych należą wełna mineralna i pianka PUR. Drugi rodzaj ocieplenia jest nadal mniej popularny. Pianka PUR nanoszona może być natryskowo...
   informacje - porady, różne informacje 
Jak szybko nadać paczkę za granicę?
27-07-2017; red.
Chciałbyś wysłać paczkę poza granice naszego kraju, np. do rodziny, ale nigdy tego nie robiłeś i nie wiesz jak możesz to zrobić? W takim razie zachęcamy Cię do tego, abyś zapoznał się z poniższym artykułem, bowiem na pewno będziesz w stanie z niego wiele dla siebie wyciągnąć i nie będziesz miał najmniejszych problemów z wysyłaniem paczek...
   informacje - porady, różne informacje 
Modne stopy na szlaku
26-07-2017; red.
Wakacyjne wypady to nie tylko plaża. Wiele osób ceni sobie także piesze wycieczki po górach, wyżynach lub szlakach turystycznych na płaskim terenie. Na taki urlop potrzebne będzie odpowiednie wyposażenie, w tym buty. Naturalnym wyborem na upały są sandały. W terenie mogą się jednak okazać kiepską decyzją. Każdy typ obuwia turystycznego ma w tym przypadku swoje wady ale i zalety. Poniższe propozycje modeli nadających się na trudy całodniowych tras, to tylko główne założenia i opcje,...
   informacje - porady, różne informacje 
Meksyk - ciekawostki, o których nie masz pojęcia
18-07-2017; red.
Meksyk jest to państwo, którego północna granica sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki (USA). Temat Meksyku jest bardzo często poruszany w mediach (zwłaszcza amerykańskich) w kontekście wyboru na Prezydenta USA Donalda Trumpa, który podczas swojej kampanii prezydenckiej postulował kontrowersyjny temat bezwzględnego oddzielenia Stanów Zjednoczonych od Meksyku, zapowiadając nawet budowę fizycznego muru wzdłuż granicy...
   informacje - porady, różne informacje 
Czy warto kupować zasilacze UPS przez internet?
14-07-2017; red.
Zastanawiasz się nad tym, czy nie nabyć wysokiej jakości zasilacza UPS? Zależy Ci na tym, żeby zrobić to całkowicie online, bowiem nie chce Ci się chodzić do kolejnych sklepów w mieście? Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas zakupów w sieci, aby kupić urządzenie, które na pewno Cię nie zawiedzie i zagwarantuje Ci działanie przez kolejne lata.

Cena nie jest najważniejsza...
   informacje - porady, różne informacje 
Idealny komputer do pracy zdalnej?
16-05-2017
Z roku na rok wzrasta liczba osób pracujących zdalnie. Wśród nich można znaleźć freelancerów, właścicieli niewielkich działalności gospodarczych, a także pracowników rozmaitych firm. Współcześnie swoje obowiązki przez internet mogą wykonywać informatycy, architekci, graficy, księgowi, a także przedstawiciele wielu innych profesji. Najważniejszym zakupem dla osoby pracującej przez internet jest odpowiedni sprzęt. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele komputerów o rozmaitych parametrach, co sprawia, że coraz łatwiej jest dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb...
   informacje - porady, różne informacje 
Chcesz, aby Twój ogród stał się modną strefą...
15-05-2017
Nawet niewielki przydomowy ogródek może przynieść nam mnóstwo satysfakcji i radości. To nie tylko znakomite miejsce na wypoczynek, ale także doskonały sposób, aby podkreślić architektoniczne walory naszego domu lub po prostu nieco go przyozdobić. Jeśli marzy ci się ogród będący prawdziwą strefą relaksu, zastanów się nad oczkiem wodnym. Dlaczego warto zdecydować się na takie właśnie rozwiązanie i co zrobić, aby oczko wodne przyciągało uwagę...
   informacje - porady, różne informacje 
3 rady jak napisać CV i zdobyć swoją pierwszą pracę
8-04-2017
Kończysz właśnie studia i chcesz zdobyć swoje pierwsze doświadczenie zawodowe? Nie wiesz co wpisać w swoje CV, tak aby zainteresować nim pracodawcę?

Pracodawca, który szuka osób na stanowiska asystenckie, staże lub do pracy dorywczej nie oczekuje od kandydatów dużego doświadczenia zawodowego. Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku pracy, skup się na tym czego do tej pory się nauczyłeś i jakie aktywności podejmowałeś w trakcie swojej edukacji...
   informacje - porady, różne informacje 
Internetowe biuro tłumaczeń - jakie korzyści dla klientów?
27-03-2017
Wiele firm, które starają się rozwijać na rynku zapominają o tym, że warto jest przede wszystkim inwestować w rynki światowe, bowiem to większy zasięg i jeszcze więcej klientów. Jest oczywiście wiele takich, które chciałyby to zrobić, aczkolwiek blokuje ich nieznajomość języków, co tyczy się przede wszystkim mniejszych i rodzinnych firm. Niemniej jednak, w obecnych czasach mamy dostęp do wartościowych internetowych biur tłumaczeń,...
   informacje - porady, różne informacje 
Czy zlecanie usług transportowych zewnętrznej firmie może się opłacać?
21-03-2017
Coraz więcej firm zajmujących się produkcją różnego rodzaju towarów postanawia zlecać usługi transportowe zewnętrznym firmom. Czym dokładnie jest podyktowane takie działanie i czy faktycznie to może się opłacać? Przeanalizujemy kluczowe czynniki, dlaczego jest to opłacalne oraz to, kto powinien się na takie działania zdecydować.

Dlaczego outsourcing transportu jest dobrym pomysłem?...
   informacje - porady, różne informacje 
Hokery - meble unowocześniające kuchnię
11-01-2017
Kuchnia jest to miejsce, które najczęściej kojarzone jest z mniej lub bardziej przyjemną pracą. Przebywamy w nim bardzo często, dlatego warto, aby kojarzyło się nam ono miło i sympatycznie. Może sprawić to m.in. jej wygląd. Nowoczesne rozwiązania i nietypowe wnętrze sprawią bowiem, że do kuchni będzie wchodziło się znacznie przyjemniej, a i praca w niej może stać się frajdą. Jednym z elementów, które w znacznym stopniu poprawiają jej wygląd są krzesła barowe - czyli tzw. hokery...
   informacje - porady, różne informacje 
Gmina Proszowice - harmonogram wywozu śmieci na styczeń 2017
Proszowice, 3-01-2017
Poniżej prezentujemy harmonogram wywozu śmieci na styczeń 2017 w gminie Proszowice:...
   informacje - porady, różne informacje 
Regulacja przyrządów celowniczych popularnej wiatrówki
Proszowice, 14-09-2013
W ostatnim okresie w dni targu w Proszowicach przy stoiskach z popularnymi wiatrówkami byłem świadkiem zapytań kupujących ...w jaki sposób ustawić przyrządy celownicze aby wiatrówka była 'celna'. Dla początkujących strzelców podaje krótki sposób ustawienia przyrządów celowniczych:...
   informacje - porady, różne informacje 

starsze artykuły przeniesione do archiwum

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/info/porady/info.php