Nie masz kasy na urlop? Tanie wakacje w Polsce - 5 sprawdzonych sposobów
    Dzisiaj jest niedziela, 10 grudnia 2023 r.   (344 dzień roku) ; imieniny: Danieli, Bohdana, Julii MD Praw Człowieka    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / porady, informacje / Nie masz kasy na urlop? Tanie wakacje w Polsce - 5 sprawdzonych sposobów
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Nie masz kasy na urlop? Tanie wakacje w Polsce - 5 sprawdzonych sposobów

(fot. sportroom.pl)

17-07-2018

     Wakacje pod palmami, tropikalne upały i luksusowe hotele - nie każdego stać na taką formę spędzania urlopu. Nie oznacza to jednak, że trzeba się zamknąć w czterech ścianach i z wakacji rezygnować zupełnie. Przeciwnie! To doskonała okazja ku temu, żeby sprawdzić swoją kreatywność i wykombinować niskobudżetowe wakacje życia!

     Na wstępie warto zacząć od tego, że to co tanie, kojarzy się z niską jakością. W przypadku naszych propozycji, wcale nie musi tak być. Masz mnóstwo fantastycznych opcji i tylko od ciebie zależy, jak spędzisz bajkowy urlop.

Unikaj HITów

     To co rozreklamowane, znane i pożądane przez wszystkich, jest zwykle najdroższe. Jeśli więc nie chcesz wydawać fortuny, unikaj "najmodniejszych" miejscówek. Często wystarczy poszukać dosłownie 1km dalej i stawki (za noclegi i przysłowiową rybkę) maleją w oczach. A jeśli lubisz ciszę i spokój, oddalone od kurortów miejsca zapewnią ci dodatkowo absolutny i niezmącony tłumem relaks.

(fot. sportroom.pl)

Zamiast 5* hoteli

     Jeśli twój portfel ma przetrwać, musisz myśleć kreatywnie. Nie szukaj ekskluzywnych hoteli, wielkich pensjonatów, tylko miejsc alternatywnych. Mały domek, w którym "pani Krysia" wynajmuje pokój i robi turystom śniadania, oddalony od miasta domek letniskowy, w którym o jedzenie zatroszczysz się we własnym zakresie - to sposoby na to, żeby wydać relatywnie mało, zachowując przy tym całkiem fajne warunki lokalowe.

Kempingi, namioty

     To na pewno nie jest forma preferowana przez wszystkich - są tacy, którym potrzebna podłoga i 4 ściany. Ale jeśli ty do nich nie należysz - otwiera się przed tobą szerokie pole nowych możliwości. Możesz mieszkać w namiocie, płacąc dosłownie grosze, możesz wynająć przyczepę kempingową (nawet niekoniecznie taką, z którą będziesz się przemieszczał, a tylko zlokalizowaną na stałe na polu kempingowym), możesz zamiast drewnianego domu, postawić na tzw. domek holenderski, który gabarytami jest zbliżony do większej przyczepy kempingowej, zapewnia jednak wszystkie podstawowe wygody.

(fot. sportroom.pl)

W grupie zawsze taniej

     Jeśli jedziecie we dwójkę, rozważcie podróż grupą przyjaciół, jeśli jedziecie z dziećmi, zaproponujcie wspólną wyprawę znajomym z dziećmi w podobnym wieku. Taka opcja ma kilka zalet. Po pierwsze - w temacie poszukiwania oszczędności - koszty dzielą się na więcej osób. Zniżki na bilety grupowe w lokalnych muzeach i atrakcjach, paliwo, tańsze zakupy jedzenia - koszty dzielą się na więcej osób. Po wtóre, dzieci zawsze mają towarzystwo do zabawy - a zajęte dzieci, to szczęśliwi rodzice.

Zawekuj oszczędności

     Na urlopie chcesz odpocząć i nie masz zamiaru myśleć codziennie o gotowaniu. Ale stołowanie się w lokalnych restauracjach i smażalniach na pewno mocno nadwyręży twój skromny budżet. Dlatego stołuj się we własnym zakresie, ale przygotuj się na to przed wyjazdem. To rozwiązanie typu win win. Nie stoisz przy garach, ale też nie wydajesz dużych pieniędzy. Zakupy na śniadania robisz w małym sklepiku obok, obiady przywozisz ze sobą w słoikach, a na kolację kiełbaska z ogniska lub grilla. Od czasu do czasu, dla odmiany możecie wybrać się na obiad do przytulnej knajpki. Suma summarum, taka forma żywienia pozwoli ci zaoszczędzić spore kwoty.

(fot. sportroom.pl)


red.   

Źródło: sportroom.plidź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
grudzień  10  niedziela
grudzień  11  poniedziałek
grudzień  12  wtorek
grudzień  13  środa
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ