Wybieramy ładny projekt domu o klasycznych kształtach

(fot. nadesłane)

12-12-2017

     Wśród projektów domów pełnych kiczowatych kolumienek, czyniących z miejskich współczesnych realizacji pseudodworki, wcale nie tak łatwo natrafić na klasyczną, elegancką bryłę o ponadczasowym wyglądzie, która nigdy nie wychodzi z mody. Jakie proporcje powinien mieć ładny projekt domu, aby - niezależnie od zmieniających się trendów - prezentował się estetycznie?

Dobre rozwiązanie na lata - dach dwuspadowy

     Klasyczny dach dwuspadowy, najlepiej ten pokryty dachówką ceramiczną, to bardzo dobry wybór. Nie tylko wygląda estetycznie i harmonijnie, ale również świetnie sprawdza się podczas kapryśnej polskiej zimy. Jego kształt sprzyja spadaniu śniegu i odciążeniu dachu, w przeciwieństwie do zupełnie płaskich konstrukcji, często spotykanych w nowoczesnych projektach lub budownictwie rodem z lat 80. i 90.

Zwarta bryła - w stronę energooszczędności

     Prosta, zwarta bryła domu to nie tylko pewność, że wybrany przez nas projekt nie zdeaktualizuje się za kilkanaście lat, ale również oszczędność na ogrzewaniu i niższe koszty wykończenia. Skomplikowane łamane dachy, zaokrąglone ściany, lukarny i bawole oka wiążą się ze znacznie wyższymi cenami niż prosty, dwuspadowy dach i prostokątna regularna bryła domu.

Zdobić czy nie zdobić? Oto jest pytanie!

     Mało gustowne zdobniki, na przykład wieżyczki, łuki czy gipsowe lwy, często spotykane na przedmieściach, stanowią typowy element wielu sal weselnych, ale również prywatnych realizacji. W opinii znawców architektury uchodzą za szkaradne obiekty nadające się do konkursu na "Makabryłę roku".

Dobrze przemyślana kolorystyka to baza ładnego domu

     Panujące wokół zjawisko nazywane pastelozą nie każdemu się podoba. I słusznie, gdyż klasyczna biel jest po prostu znacznie bardziej elegancka i wyrafinowana niż pstrokate żółcie, brzoskwinie i zielenie.

     Ładnie w otoczeniu zieleni prezentuje się połączenie białej elewacji, brązowego tarasu i czerwonej dachówki. Miłośnicy nowoczesnego designu mogą sięgnąć też po dachówkę w kolorze antracytu. Można go komponować z elementami takimi jak cegła klinkierowa czy drewniane elementy elewacji.

Eleganckie projekty współczesnych domów można znaleźć na stronie internetowej https://new-house.com.pl/projekty-domow.

red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/info/porady/20171212ea_projekt/art.php