facebook
Projekty domów - jak wybrać ten właściwy?

    Dzisiaj jest wtorek, 30 listopada 2021 r.   (334 dzień roku) ; imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka Andrzejki    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   porady, informacje...   |   różne RAS   |   RAS-2   | 

serwis IKP / informacje / porady, informacje / Projekty domów - jak wybrać ten właściwy?
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-11-30
USD 4,1214 -0,99%
EUR 4,6834 -0,32%
CHF 4,4888 -0,28%
GBP 5,5070 -0,83%
Wspierane przez Money.pl


Projekty domów - jak wybrać ten właściwy?

(fot. nadesłane)

29-11-2017

     Liczne projekty domów kuszą swoją wyjątkowością, ale jak wybrać ten właściwy? Duży wybór znacząco utrudnia zadanie. Zobacz, jak wybrać najlepszy projekt domu. O czym pamiętać przeglądając projekty domów?

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego

     Wybierając projekt domu nie zawsze mamy możliwość kierowania się wyłącznie własnymi koncepcjami. Dlaczego? Należy pamiętać, że choć niektóre projekty domów są naprawdę piękne, to przed ich wyborem należy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Ten dokument powie nam o możliwościach i ewentualnych ograniczeniach, które mogą wystąpić podczas budowy i określają między innymi dopuszczalną wysokość, kolor, i ilość kondygnacji budynku, a czasem nawet kąt i kolor nachylenia dachu.

     Miejscowy plan zagospodarowania budynku lub ewentualne warunki zabudowy działki dostępne są w urzędzie gminy. Warto się z nimi zapoznać jeszcze zanim wybierzemy interesujące nas projekty domów, a często lepiej to zrobić jeszcze przed zakupem działki.

Wielkość i model rodziny

     Przeglądając projekty domów należy wziąć pod uwagę wielkość, a także obecny jak i przyszły model rodziny. Mowa tutaj o ilości dzieci, a także o ilości osób dorosłych zarówno w dniu dzisiejszym jak i perspektywie długoterminowej. Planując tętniący życiem duży dom rodzinny, warto pamiętać o tym, że dzieci szybko dorastają i błyskawicznie wylatują z rodzinnego gniazda. Coraz rzadziej zdarza się, że dorosłe już dzieci nie chcą mieszcząc ze swoimi rodzicami, zwłaszcza jeśli sami posiadają już swoją rodzinę.

Realne warunki finansowe

     Głównie wśród osób mieszkających w mieszkaniach zauważa się tendencję do budowy ogromnych i dosyć przestrzennych domów. Dzieje się tak bowiem rodziny przytłoczone małym mieszkaniem chcą oglądać tylko projekty domów, które będą zupełnym przeciwieństwem ich małych mieszkań. Jest to jednak ogromny błąd, za który niestety przychodzi im słono płacić latami. Zapominają wszak, że duże domy wiążą się z ogromnymi kosztami budowy, a także z wysokimi kosztami eksploatacji. Nie bez powodu mówi się, że dom jest skarbonką bez dna. Po co więc niepotrzebnie zwiększać wydatki?

Faktyczny nakład czasu, pracy i pieniędzy

     Duże domy kojarzą się z luksusem, splendorem, okazałą przestrzenią i nieskazitelnym wyglądem. Niestety tylko osoby mieszkające w takich domach wiedzą, że za taki 'luksus' idzie im słono zapłacić. Duże budynki wiążą się nie tylko z wysokimi kosztami eksploatacji, ale także wymagają od właścicieli ogromnej ilości nieustannej pracy. Im większe domy tym większe koszty, więcej sprzątania, więcej obowiązków i więcej zmartwień. A przecież dla większości osób dom ma być spełnieniem marzeń, a nie kolejnym powodem do frustracji.

Projekt domu - indywidualny czy gotowy?

     Coraz więcej osób decyduje się na gotowe projekty domów. Dzieje się tak bowiem indywidualny projekt domu wiąże się ze znacznie większymi kosztami i często powoduje niezdecydowanie. Decydując się na gotowe projekty domów oszczędzamy pieniądze i cenny czas, przez co pozostawiamy mniej miejsca frustracje, niezadowolenie i nerwy, które mimo wszystko są i zawsze będą nieodłącznym elementem budowy wymarzonego domu.

red.   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie.
(autor nieznany)
listopad  30  wtorek
grudzień  1  środa
grudzień  2  czwartek
grudzień  3  piątek
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ