Idealny komputer do pracy zdalnej?
    Dzisiaj jest niedziela, 10 grudnia 2023 r.   (344 dzień roku) ; imieniny: Danieli, Bohdana, Julii MD Praw Człowieka    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   struktura powiatu   |   nasze parafie   |   konkursy   |   prossoviana   |   zaduszki ZP   |   poszukujemy   |   okaż serce INNYM   |   różne RAS   |   porady, inf.   |   RAS-2   |   RAS-3   | 

serwis IKP / informacje / porady, informacje / Idealny komputer do pracy zdalnej?
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl


Idealny komputer do pracy zdalnej?

(fot. Karolina Kupicka)

16-05-2017

     Z roku na rok wzrasta liczba osób pracujących zdalnie. Wśród nich można znaleźć freelancerów, właścicieli niewielkich działalności gospodarczych, a także pracowników rozmaitych firm. Współcześnie swoje obowiązki przez internet mogą wykonywać informatycy, architekci, graficy, księgowi, a także przedstawiciele wielu innych profesji. Najważniejszym zakupem dla osoby pracującej przez internet jest odpowiedni sprzęt. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele komputerów o rozmaitych parametrach, co sprawia, że coraz łatwiej jest dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb.

Wielkość laptopa do pracy zdalnej - o czym warto pamiętać?

     Jeżeli pracujemy zdalnie, a wiele swoich obowiązków zawodowych wykonujemy za pośrednictwem internetu, bardzo ważnym kryterium przy zakupie komputera mają jego gabaryty. Tu jednak nie można jednoznacznie powiedzieć jaka wielkość sprzętu będzie odpowiednia. Ważne, żeby jego waga była jak najmniejsza. Jeżeli chodzi o wielkość ekranu, bardzo istotny jest charakter naszej pracy. Jeżeli potrzebujemy laptopa głównie do zadań biurowych, pisania, przeglądania internetu, odpowiadania na maile - nawet bardzo mały ekran może spełnić swoje zadanie. Należy zaznaczyć, że praca przy najmniejszych ekranach nie jest możliwa w przypadku grafików, architektów i przedstawicieli innych zawodów, dla których liczy się dobrej jakości obraz i większa przestrzeń robocza.

Laptop 12 calowy - do mniej wymagających zadań

     Jeżeli w swojej pracy nie używamy programów graficznych, a komputer ma nam służyć do realizowania podstawowych zadań, takich jak komunikacja z klientami - 12-calowy laptop może okazać się w naszym przypadku strzałem w dziesiątkę. Ciekawą propozycją sprzętu o niewielkich gabarytach, natomiast o dobrych parametrach technicznych jest Lenovo ThinkPad X250 o przekątnej 12,5 cala. Laptop jest niezwykle poręczny. Bez problemu zmieści się w plecaku lub torebce. Jego niska waga sprawia, że nie poczujemy dyskomfortu, nosząc go przy sobie przez cały dzień. Dodatkowo producent wyposażył komputer w wydajny akumulator pozwalający na wiele godzin pracy bez konieczności podłączania go do prądu. Ma to duże znaczenie w kawiarniach i innych miejscach, w których dostęp do prądu jest utrudniony.

Laptop 14-calowy - lepsza widoczność

     W przypadku wielu pracowników zdalnych zastosowanie laptopa 12 - calowego nie wchodzi w grę. Długotrwała praca z takim sprzętem jest męcząca dla oczu, a niekiedy nawet niemożliwa. Osoby zajmujące się grafiką i innymi profesjami, w których większy ekran komputera jest niezbędny, mogą zastanowić się nad zakupem Lenovo ThinkPad T440p. Model wyposażony jest w matrycę o przekątnej 14,1 cala, która zapewnia większą widoczność i wyższy komfort pracy. Laptop choć nieco cięższy, wciąż jest na tyle poręczny, że można swobodnie nosić go w bagażu podręcznym.

Parametry techniczne komputerów do pracy zdalnej

     Jeżeli chodzi o konkretne parametry techniczne, które powinien posiadać sprzęt przeznaczony do pracy zdalnej, nie ma jednego dobrego przepisu. Bardzo duże znaczenie ma tu charakter pracy, która jest wykonywana. W pracy grafika potrzebny jest zaawansowany sprzęt z dobrą kartą graficzną, nowoczesnym procesorem i dużą pamięcią. Inaczej przedstawia się sprawa z wyborem sprzętu dla księgowego. W jego przypadku jakość obrazu również ma znaczenie, jednak wiele laptopów ze średniej półki cenowej okaże się całkowicie wystarczająca. Zarówno Lenovo ThinkPad T440p, jak i Lenovo ThinkPad X250 posiadają nowoczesne procesory Intel Core, pojemny dysk, dużą pamięć, którą w razie potrzeby można rozszerzyć. Bez problemu poradzą sobie z większością zadań, jakie będziemy na nich realizować.

Michał Ucher   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
grudzień  10  niedziela
grudzień  11  poniedziałek
grudzień  12  wtorek
grudzień  13  środa
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
szczegóły
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ