facebook
Okiem Tubylca - czerwiec 1993 (Okiem gulona)

    Dzisiaj jest sobota, 21 września 2019 r.   (264 dzień roku) ; imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca MD Pokoju,Ś. Dzień Osób z Chorobą Alzheimera    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   M.Fatyga   |   p.zrzęda   |   A.Powidzki   |   H.Pomykalski   |   Z.Grzyb   |   Z.Kuliś - Franek II...   |   W.Nowiński - wrześniowe...  |   M.Prüffer - paragrafy...   | 

serwis IKP / działy autorskie / okiem tubylca (Edward Wypych) / Okiem Tubylca - czerwiec 1993 (Okiem gulona)
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Okiem Tubylca - czerwiec 1993 (Okiem gulona)

(fot. Gazeta Lokalna)

Proszowice, 3-11-2016 [czerwiec 1993 (nr 27)]

Okiem gulona

Czytając ostatni numer "Gazety Lokalnej" mam wrażenie, że w każdym kolejnym numerze jest napisane coraz mniej o sprawach, które nas mieszkańców interesują. Zapisano kilka stron papieru zdaniami, które nie mówią nic, ani nic z nich nie wynika. Czytając artykuł "Okiem Tubylca" doszedłem do wniosku, że to o co autorowi tego artykułu chodzi można wyczytać w gazetach codziennych prasy krakowskiej.

Mnie osobiści interesuje to, kiedy nam mieszkańcom Proszowic zacznie się żyć lżej i łatwiej. Kiedy Radni Miasta zaczną myśleć o mieszkańcach miasta - o tych, którzy ich wybrali, a nie o tym jak zapewnić sobie intratną posadę z miękkim stołkiem. Z Proszowic wybraliśmy 9 radnych i poza jednym jedynym przypadkiem wszyscy "postarali się" o intratne stanowiska, więc jak najszybciej trzeba zapomnieć o tych, którym coś się zawdzięcza. Może jeszcze nie jest za późno i czas pomyśleć o złożeniu mandatu radnego.

Przecież Panowie radni, funkcja społeczna Wam przeszkadza w pracy zawodowej - jest kulą u nogi. Słuchając Waszych wywodów na sejmiku w dniu, w którym wybierano Was jako kandydatów na radnych (a wybory te były mało demokratyczne, gdzie dwie trzecie obecnych musiało wyjść ponieważ nie było założycielami Sejmiku). Miało się wrażenie, że w Proszowicach będzie żyło się jak w raju.

Panowie kandydaci jak zostaną radnymi będą wiedzieć gdzie szukać pieniędzy - w każdym bądź razie nie u mieszkańców Proszowic, a w poprawie gospodarności itd., itp. Można listę obietnic mnożyć, tak wiele ich było, a co pozostało? I cisną się słowa na papier "Miałeś chamie złoty...". A może wreszcie każdy radny rozliczyłby się tego co zrobił dla mieszkańców Proszowic. I takie tematy powinny interesować redaktora, który pisze artykuły pod tematem "Okiem Tubylca".

Czy Pan nie widzi jak Proszowice zamieniają się w szarą mieścinę, gdzie trochę śniegu spadnie, a ulicą 3 Maja przejechać nie można, gdzie drogi jak Góry Stołowe. Pan tego nie napisze. Mam propozycję, niech temat radnych zostanie tematem otwartym do dyskusji. Jeżeli jest inaczej niż ja to widzę, to na pewno odezwą się protestujące głosy.


Gulon Józef, Proszowice   

od tubylca

     Nie mamy zwyczaju drukować anonimów. Także ten list powinien trafić do kosza na śmieci. Robimy jednak wyjątek i reprodukujemy obszerne fragmenty tekstu, który nadszedł na adres redakcji. Zdecydowaliśmy się na ten krok z kilku powodów - ważność omawianych problemów jest tu oczywista. Zastanowiła nas też pewna charakterystyczna postawa typu: "wybrali Was, to róbcie" i związana z tym własna bierność.

     Spodobała nam się krytyka naszej gazety. Przepadamy za tym, zwłaszcza gdy jest rzeczowa i konkretna. Nie do końca za to zgadzamy się z poglądami autora. A tak na marginesie - drogi panie Gulon, w życiu obok innych cech, jedną z najważniejszych jest odwaga. Tej niestety Panu zabrakło. Tłumaczy to chyba tylko pseudonim.

Czytelników zapraszamy w ślad za Autorem do dyskusji...idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Różnorodność jest przyprawą, która nadaje życiu cały smak.
(William Cowper)

wrzesień  21  sobota
[10.00]   (Kraków)
koncert Pawła Wójcika i Tomasza Sarniaka w Krakowskim Teatrze Variete
[16.00]   (Wieliczka)
Zwiedzanie z kustoszem wystawy "Pamięć morza" w kopalni soli
[18.00]   (Szklana)
zebranie wiejskie
wrzesień  22  niedziela
[15.00]   (Proszowice)
II. Bieg Proszowicki
[18.00]   (Koczanów)
zebranie wiejskie
wrzesień  23  poniedziałek
wrzesień  24  wtorek
[9.00]   (Proszowice)
XVIII sztafetowy bieg ku czci gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego
[18.00]   (Kraków)
Ignacy Daszyński - spotkanie w KKW
DŁUGOTERMINOWE:
PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ